MOBOX, MOMOverse'i duyurdu
March 23, 2022

2021’in başlarında, oynaması çok basit birkaç oyunla oyunlaştırılmış bir DeFi sistemi olarak başladığından beri, MOBOX tekliflerini üç tam oyun içerecek şekilde genişletti ve bir diğeri test aşamasında. Şimdi, bu günlerde blok zincirindeki neredeyse her projenin ayak izlerini takip eden MOBOX, yaklaşmakta olan sanal dünyaları Momoverse’ı duyuruyor.

MOMOverse, birbirine bağlı uygulamalardan oluşan yeni bir sistem için yaklaşmakta olan merkezdir. Bunlara yeni bir NFT pazarı, bir sosyal oyun ağı, NFT’lerinizi sergilemek için bir müze ve oyuncu Evleri ve işçiliği dahildir – sadece başlamak için. Ekibin büyük genişleme planları var ve tokenler için madencilik yapma yeteneğine sahip NFT yaratıkları olan MOMO’lar, MOMOverse ekonomisinde hayati bir rol oynayacak.

MOMO için Yeni Madencilik Seçenekleri

MOMO, Madencilik Kampına yatırıldığında MBOX token de kazanan NFT’ler olan kutu şeklindeki küçük yaratıklardır. MOMOverse’in piyasaya sürülmesiyle, MOMO’ların aralarından seçim yapabilecekleri birkaç yeni madencilik seçeneği olacak. Bunlara Kuş Kampı dahildir. Canavar Kampı, Balık Kampı, Canavar Kampı ve Destansı Kamp. Her Kamp, yalnızca ilgili MOMO türüyle çıkarılabilir. Kamplar yeni tür kaynaklar üretir. Sırasıyla Tüyler, Deri, İnci, Cevher ve Altın. Daha kaliteli MOMO’lar daha yüksek oranda kaynak üretir.

MOBOX, MOMOverse'i duyurdu

Kaynaklar bir kez talep edildiğinde, zanaatkarlık yoluyla yapı malzemelerine dönüştürülebilir. Bu, Normal ve Gelişmiş Sentez olarak ikiye ayrılır. Gelişmiş Sentez, bir MBOX token ücreti gerektirir. Ancak karşılığında, malzeme üretimi daha hızlı tamamlanır ve oyuncu, zanaat yaparken Ustalık Seviyesini artırır. Normal Sentez sadece kaynakları kullanır, ancak daha uzun sürer ve herhangi bir deneyim kazanımı sunmaz. Daha Yüksek Ustalık Düzeyleri, daha yüksek kaliteli malzemeleri sentezleme şansını artırır ve ayrıca daha yüksek düzeyde yapı malzemelerinin oluşturulmasına olanak tanır.

Tüm kaynaklar ve yapı malzemeleri oyun içi pazarda satılabilir, bu da kendini işine adamış zanaatkarların hizmetlerinden para kazanmaları için fırsatlar sunar. Oyun içi pazar, ana para birimi olarak MBOX token kullanacak ve satış emirlerinde %5’lik bir pay içerecektir (satın alma emirlerinde ücret %0’dır).

İnşa süreci

Peki tüm bu yeni kaynak ve materyallerin anlamı nedir? Tabii ki bina. Her oyuncu avatarı, birkaç farklı binadan oluşan bir ev oluşturabilir. Belediye Binası, Evin refah seviyesine göre MBOX token basar. Bunlar her 12 saatte bir talep edilebilir. Ancak, diğer oyuncuların Evinize saldırabileceği ve tokenlerinizi çalmaya çalışabileceği bir pencere var! Elbette, aynısını onlara da yapabilirsiniz. Saldırıları başlatmak için bir Hava Gemisi gerekir. Ya da savunmayı tercih ediyorsanız, o zaman güçlü bir Deniz Feneri inşa etmek (çalınan MBOX tokenleri azaltır) daha iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca Hava Gemileriniz için bir El Sanatları Evi ve bir Tersane bulunmaktadır.

Bu binalar, görünüşlerini değiştirmek için seviyelendirilebilir ve dekore edilebilir. Oyuncular arkadaşlarının Evlerini ziyaret edebilir. MMOverse ayrıca oyuncuların toplanabileceği, görevleri tamamlayabileceği ve günün en iyi oyuncularının heykellerini görebileceği bir Sosyal Merkez içerir.

İkinci aşama

Mobox ekibi ayrıca MMOverse için planladıkları ikinci aşama hakkında birkaç ayrıntı yayınladı. Buna bölge kontrolü için PvP içeren bir dünya haritası dahil.

MOMOverse aşama 2, üçüncü tarafların MOMOverse için araçlar ve modlar oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanıyan bir ‘MOBOXer Mağazası’ getiriyor. Bu eklemeler için bir onay sistemi olacak, ancak içerik oluşturucular katkılarından telif ücreti alacaklar.

MOBOX nedir?

MOBOX, Binance Chain üzerinde çalışan ve bazı merkezi olmayan finans unsurlarını içeren bir oyun platformudur. Defi bir sistem olarak başlamasına rağmen, Mobox’ın oyun tarafı hızla büyüyor. Site, element kazanmak için oynanabilen dört oyun, ChainZ Arena, MOland Defense, Block Brawler ve Token Master sunuyor.

Açıkça mobil platformlar düşünülerek tasarlanmış olsa da, oyunlar masaüstünde de oynanabilir. Hepsi çok sıradan, en iyi oyunculara verilen ödüllerle Oyunların çoğu, MBOX token harcayarak daha hızlı ilerleme için fırsatlar sunar.

Oyunlara ek olarak. MBOX token sahipleri, sabit bir getiri için bunları sitede stake edebilirler. Oyuncular ayrıca MOMO’lar, MEC token (MOMO’ları yükseltmek için kullanılır) ve Mücevherler (MOMO’ları yükseltmek için de kullanılır) içeren kutular için piyangolara girebilirler. MOMO’lar daha da fazla MBOX kazanmak için stake edilebilir. Bu, kazançları geri beslemeyi teşvik eden bir sistemdir, ancak mal sahipleri istedikleri zaman nakit çekebilir. Tokenler gün boyunca birikir.

Mobox kısa süre önce, büyüyen ekosistemlerine tamamen yeni bir yön getirecek olan MOMOverse’i duyurdu.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.