Minecraft'ın Web3 versiyonu: NFT arsa fiyatları 14.5 ETH'ye dayandı!
February 28, 2022

NFT Worlds, üçüncü taraf Minecraft sunucularında Polygon (MATIC) tabanlı bir NFT arsa paylaşımı kullanan projedir. Polygon, kullanıcıların daha düşük işlem ücretleri ve gas oranları ödemesini sağlayan bir Ethereum yan zinciridir (side-chain. NFT Worlds’ün Minecraft üzerindeki blockchain yerleşimi sayesinde, oyuncular ERC-20 WRLD token kullanarak Minecraft deneyimleri için ürün satın alabilecekleri çevrimiçi mağaza gibi Web3 hizmetlerine erişebilecekler.

Minecraft'ın Web3 versiyonu: NFT arsa fiyatları 14.5 ETH'ye dayandı!

2011 bilgisayar oyunu Minecraft, Microsoft dışındaki bazı geliştiriciler sayesinde bir Web3 güncellemesi alıyor. Minecraft’ın yazılımlarından bazıları açık kaynaklıdır, yani teknik uzmanlığa sahip herkes gelişimine katkıda buunabilir.

Minecraft, sağlam bir sanal pazaryeri olan Roblox ile aynı yerleşik ekonomiye sahip değil. Robux, şirketin kendi kripto parası. Sonuç olarak, NFT Worlds, mevcut bir oyuna bir metaverse öğesi ekliyor. Bu, Minecraft oyuncuları ve NFT koleksiyoncuları için geleceğin haberi niteliğinde.

NFT Worlds söz konusu olduğunda, arsa ve arazilerin NFT versiyonu söz konusu

NFT’ler, çeşitli biçim ve boyutlarda gelen türünün tek örneği blockchain varlıklarıdır. Her biri soğuk tundra, ormanlık adalar ve devasa volkanlar gibi kendine has özelliklere sahip 10.000 gezegen var. Bir arsa için mevcut taban fiyat 14.5 Ethereum veya kabaca 38.150 dolar. Açık artırmaya girmeden satın alınabilecek en ucuz miktardır.

Microsoft, Minecraft geliştiricisi Mojang Studios’u 2014 yılında 2,5 milyar dolarlık rekor bir fiyata satın aldığından beri, oyunun oyuncu tabanı büyüdü. Oyunun 2020 yılına kadar 131 milyon aylık aktif oyuncusu ve 2021 yılına kadar 141 milyondan fazla oyuncusu var. Ayrıca, Microsoft’un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı satın almasının, o zamanki bir basın açıklamasına göre “metaverse için yapı taşları” oluşturmasına yardımcı olması gerekiyordu.

nft arsa
Ek okumaMetaverse yatırımları: Meta, Microsoft ve Minecraft neler planlıyor??

İşletmeye göre, bu ay üç günlük bir süre boyunca NFT Worlds için bir test sunucusunda 26.000 saatten fazla oyun kaydedildi. Bu yıl Ocak-Şubat ayları arasında, bir NFT World’ün ortalama fiyatı, birkaç aylık durgunluğun ardından 10 Ethereum (26.000 dolar) arttı.

NFT Worlds, staking ve kiralama olanakları sayesinde pasif gelir elde etmek isteyenler ve fon toplamak isteyenleri bir araya getiriyor. Ayrıntılı rehbere buradan göz atın…

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.