Microsoft
September 29, 2021

Dolby Vision’da Oyun, Xbox Series X|S’ye geldi, Microsoft bir blog gönderisinde duyurdu. Series X|S için optimize edilmiş 100’den fazla yeni nesil HDR oyunu bu görsel iyileştirmeden faydalanacak. Ayrıca Dolby Vision desteği, klasik HDR10 ve Auto HDR oyunlarına da sunulacak. Microsoft, Dolby Vision özellikli bir TV’ye bağlandığında ve Xbox Series X|S’de Dolby Vision etkinleştirildiğinde, konsolların mevcut oyunlarınızı otomatik olarak geliştireceğini söylüyor.

Dolby Vision’ın piyasaya sürülmesiyle Xbox Series X|S, yeni teknolojiyi destekleyen ilk oyun konsolu oldu. Dolby Atmos’a ek olarak.

Microsoft’a göre, “Dolby Vision, Xbox Series X|S’de bulunan DirectX Raytracing, Otomatik düşük gecikme modu (ALLM), Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve 120 FPS’ye kadar) gibi yeni nesil özelliklerle uyumludur. TV’nizin yetenekleri…

Microsoft, Dolby Vision ile neler yapacak?

Dolby Vision, ekrandaki renkleri daha canlı ve daha fazla parlaklıkla yapacak ve gerçeğe yakın bir görsel deneyim yaratmayı hedefliyor. Microsoft’a göre, hem aydınlık hem de karanlık sahnelerde genişletilmiş kontrast ve daha fazla netlik ekler, böylece gölgelerde gizlenmiş düşmanları veya karanlık alanlardaki bazı ipuçlarını bulmak daha kolay hale gelir. Kısacası, bu özellik, oturum açtığınız oyun dünyasında renkleri, kontrastı, parlaklığı ve netliği geliştirmek için ayarlanmıştır. İşte yeni görsel özelliğe bir bakış.

Şu anda Dolby Vision’ı destekleyen oyunlar

VG247 tarafından hazırlanan bir rapora göre, “F1 2021, Psychonauts 2, Microsoft Flight Simulator, Gears 5, Borderlands 3, Immortals Fenyx Rising, Marvel’s Guardians of the Galaxy, Call of Duty: Black Ops Cold War, Dirt 5 ve Metro Exodus’un hepsinde var Dolby Vision için destek.”

Twitter ve Facebook Adresimiz