Metaverse konuşmaları için çığır açan yeni teknoloji ortaya çıktı
March 10, 2022

Metaverse teknolojisini kökten dönüştürmek için ayarlanan TECHNOLOGY, Duke Üniversitesi’ndeki bilgisayar mühendisleri tarafından açıklandı.

Bir grup akademisyen, sanal gerçeklik (metaverse) alanlarındaki etkileşimleri çok daha gerçekçi hale getirecek yeni bir teknoloji geliştirdi.

Bilgisayar mühendisleri, insanların dünyaya nasıl baktığını doğru bir şekilde simüle eden sanal gözler geliştirdiler.

Yeni teknolojinin, dijital alanda iki kişi arasındaki etkileşimleri ve konuşmaları daha gerçekçi hale getirmek için avatarların programlanmasını değiştirmek için metaverse platformları oluşturan şirketlere izin vereceği umulmaktadır.

EyeSyn adlı sanal gerçeklik teknolojisi, insan gözünün gerçek hayat senaryolarına nasıl tepki verdiğini çoğaltır.

İnsan göz hareketleri duruma bağlı olarak göz bebeklerini değiştirir.

Birisi sıkılırsa veya heyecanlıysa anlayabilir ve ne kadar konsantre olduklarını tespit edebilir.

Duke’te çalışan bilgisayar mühendislerinden biri olan Maria Gorlatova, “Bir kişinin yalnızca gözlerine bakarak çizgi roman mı yoksa ileri düzey edebiyat mı okuduğunu anlamakla ilgileniyorsanız, bunu yapabilirsiniz” dedi.

Aynı anda saatlerce sanal gözlük takan yüzlerce kişiden veri topladıktan sonra, akademisyenlerin göz hareketlerini yansıtmak için bir algoritmayı başarılı bir şekilde bulduğunu söyledi.

Bir kişi birinin konuşmasını izlerken, gözleri kişinin gözleri, burnu ve ağzı arasında tekrar tekrar değişir.

Metaverse toplantılarında, dijital konuşmaları daha doğal hale getirmek için bu göz hareketleri artık çoğaltılabilir.

Gorlatova, “Vizyonunuza öncelik verdiğiniz yerde, bir kişi olarak da sizin hakkınızda çok şey söylüyor” diye ekledi.

Yanlışlıkla cinsel ve ırksal önyargıları, başkalarının bilmesini istemediğimiz ilgi alanlarını ve kendimiz hakkında bile bilmediğimiz bilgileri ortaya çıkarabilir.

Gorlatova

EyeSyn programının sonuçları, Mayıs ayında Uluslararası Sensör Ağlarında Bilgi İşleme Konferansı’nda sunulacak.

Ek okuma: MetaHero (HERO) nedir? Nasıl bir metaverse inşa ediyor? Hızlı rehber

Bilgisayar bilimcisi, bulguların sonuçlarını özetleyen bu hafta yayınlanan akademik makalede, teknolojilerinden bahsetti: “EyeSyn, video oyunları, sosyal konuşma aracıları ve foto-gerçekçi yüz animasyonu gibi animasyonlu karakterler veya avatarlar içeren uygulamalardan yararlanabilir. sanal
gerçeklik.

Bu uygulamalarda sanal avatarlar, devam eden aktivite ve görsel uyaranlarla tutarlı gerçekçi göz hareketlerine sahip olmalıdır.

EyeSyn tarafından sentezlenen bakış sinyalleri, yüz animasyonu için gerçekçi göz hareketleri üretmek için avatar modelinin girdileri olarak kullanılabilir.

Gorlatova, araştırmanın gelecekte üzerine inşa edileceğini umarak şunları söyledi:

Sentetik veriler tek başına mükemmel değil, ancak bu iyi bir başlangıç ​​noktası.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.