April 20, 2022

Accenture Ventures, işletmeler için sanal gerçeklik tabanlı, Metaverse eğitim ve eğitim çözümlerinin lider tedarikçisi olan Strivr’e stratejik bir yatırım yaptı.

Merkezi Santa Clara, California’da bulunan Strivr, kanıtlanmış, patentli sürükleyici öğrenme teknolojilerini kullanarak dünyanın en iyi şirketlerinden bazılarında bir milyondan fazla çalışana eğitim vermiştir. Strivr’in VR eğitim platformu, kuruluşlara çalışanlarının beceri ve becerilerini artırma projelerinin verimliliğini ve etkinliğini artırmada yardımcı olurken, aynı zamanda genel kurumsal yetenek geliştirme operasyonlarını yönlendiren ve iyileştiren veriye dayalı bilgiler sağlar.

Metaverse eğitim platformu için hazırlık başladı!
Metaverse eğitim platformu için hazırlık başladı!

Tom Lounibos, “Üssel teknoloji ve endüstri değişiklikleri nedeniyle çalışanların teknik becerilerinde öngörülen küresel eksiklik, artan çalışan tutma zorlukları ve geleneksel eğitim yöntemlerinin etkisizliği ile birleştiğinde, kapsamlı öğrenmenin ilerlemesi için muazzam bir fırsat yarattı” dedi. Accenture Ventures’ın direktörü. “İşletmeler becerilerini geliştirmek, katılım sağlamak ve giderek uzaklaşan işgücünü elde tutmak için yeni yöntemler aradıkça, Strivr’in VR tabanlı öğrenme çözümlerine yönelik dünya çapındaki talebin artacağını tahmin ediyoruz.” Gerçekten de, kapsamlı öğrenme, işletmelerin metaverse sürekliliğinin potansiyelinden yararlanmaya başlaması için mükemmel bir yöntemdir.”

Üssel teknoloji ve endüstri değişikliklerinin bir sonucu olarak çalışanların teknik becerilerinde öngörülen küresel eksiklik, artan çalışan tutma zorlukları ve geleneksel eğitim yöntemlerinin etkisizliği ile birleştiğinde, kapsamlı öğrenmenin ilerlemesi için muazzam bir fırsat yarattı.

Dünya Ekonomik Forumu verilerine göre, sektörler arasında çalışanlar için gerekli olan temel yetkinlikler değiştiği ve yeni becerilere giderek daha fazla ihtiyaç duyulduğu için 2030 yılına kadar bir milyardan fazla insanın yeniden vasıflandırılması gerekecek. Yakın tarihli bir Accenture araştırmasına göre, yöneticilerin yüzde 90’ı mevcut eğitim tekniklerinin daha etkili ve verimli olması gerektiğini söylüyor ve çalışanların yüzde 94’ü, kariyer gelişimlerine yatırım yapan bir firmada daha uzun süre kalacaklarını söyledi. Genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojisini kullanan sürükleyici öğrenme, çalışanların öğrenmenin kalıcılığını artırdığı kanıtlanmış olan “uygulamalı” öğrenmeye katılmalarına olanak tanır.

Strivr’in kurucusu ve CEO’su Derek Belch, “Sektördeki birçok devrim niteliğindeki teknoloji gibi VR eğitimi, kurumsal eğitimin deneyimsel öğrenmeyle birleştirilmiş etkisinin nasıl değerlendirileceğine dair kuralları yeniden yazıyor” dedi. “Milyonlarca VR eğitim oturumunda Strivr’in kurumsal ölçekli kurulumlarından elde edilen nicel ve nitel verileri kullanarak, işe alımdan işe alımdan eğitim ve geliştirmeye kadar VR’nin faydasını gösteriyoruz.” Platformumuzu Accenture’ın öğrenme işinin derinliği ve genişliği ile entegre etmenin, işgücü performansını iyileştirmede VR tabanlı sürükleyici öğrenmenin değerini göstermek için yeni yollar açacağına inanıyoruz.”

Accenture kısa süre önce, müşterilere tasarım, yürütme, ve metaverse yolculuklarını hızlandırıyorlar. Metaverse sürekliliği, Accenture Technology Vision 2022 raporuna göre, “Meet Me in the Metaverse: The Meet Me in the Metaverse: The Teknolojinin Sürekliliği ve İşi Yeniden Şekillendiren Deneyim.”

Strivr, çığır açan kurumsal teknoloji geliştiren veya kullanan işletmelere odaklanan bir katılım ve yatırım girişimi olan Accenture Ventures’ın Project Spotlight’a katılan en yeni girişimdir. Finansmanın yanı sıra Project Spotlight, stratejik inovasyon boşluklarını doldurmak için yeni gelişen teknoloji yazılımı startup’larını Global 2000 ile birleştirir ve Accenture’ın alan uzmanlığına ve kurumsal müşterilerine kapsamlı erişim sağlayarak yeni başlayanlara insan yaratıcılığından yararlanma ve teknolojilerinin vaadini yerine getirme konusunda yardımcı olur.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.