Metaverse düğünde oluyormuş: Hindistanlı çift Harry Potter'dan Hogwarts Kalesi'nin yemek salonunda evlenecek
January 21, 2022

Metaverse herkesin diline dolanırken, düğün resepsiyonlarının sanal aleme girdiğini görmek an meselesiydi. Hintli bir çift, 10 Ocak’ta TardiWorld platformunda ilk metaverse evliliği için planlarını açıkladı.


TardiWorld, kullanıcıların sanal ticaret yapabileceği, ortamlar oluşturabilecekleri, pazar yerlerinde alışveriş yapabilecekleri ve başkalarıyla işbirliği yapabilecekleri blok zincir tabanlı sanal gerçeklik platformu. Platform henüz kullanıcıların kontrolüne bırakılmasa da, ilk sanal evliliğinin 6 Şubat’ta yapılması planlandığından, TardiWorld’ün bundan bir süre önce başlaması bekleniyor.

Haber, 10 Ocak’ta kullanıcıları tarihi kaydetmeye ve Hindistan’ın ilk metaverse evliliğine katılmaya davet eden fragmanla Tweet yayınlayan Dinesh Kshtriyan’dan geliyor:

Milyonlarca insan görmeden önce bu dünyadaki birçok büyük fırsatı görüp yararlandığım için çok gururlu ve kutsanmış hissediyorum, Büyük bir şeyin başlangıcı! Hindistan’ın Polygon blok zincirindeki ilk sanal evliliği, TardiVerse Metaverse başlangıcı ile işbirliği yaptı.

Tweet’e göre evlilik, TardiVerse’in Polygon blok zinciri üzerine inşa edilen sanal dünyası üzerinde gerçekleşecek. Daha spesifik olarak, düğün, Harry Potter’dan Hogwarts Kalesi’nin yemek salonunda gerçekleşecek, çünkü hem gelin hem de damat büyük hayranlar.

Hiç şüphe yok ki bir metaverse düğünü, en azından bugün sahip olduğumuz teknoloji ile gerçek bir düğünle aynı şey değil. Bununla birlikte, metaverse’de büyük yaşam olaylarına ev sahipliği yapma fikri, herkesin belirli bir yerde buluşmasının zorluğu olmadan aile ve arkadaşları bir araya getirmenin mükemmel bir yolu.

Ayrıca, çiftin metaverse ile birlikte gerçek bir düğüne ev sahipliği yapmasını hiçbir şey engelleyemez. Sonuçta, sanal bir düğünü geleneksel bir resepsiyondan çok daha ucuzdur.

Ne yazık ki şu anda TardiVerse hakkında fazla bilgiye sahip değiliz çünkü projede bir teknik rapor veya kullanıcıların kontrol edebileceği Minimum Uygun Ürün yok. Resmi web sitelerine göre TardiWorld bir “karma gerçeklik platformu”. Sadece VR gözlükleri destekleyeceğini varsayabiliriz.

Düğünün tam olarak nasıl işleyeceğini görmek ilginç olacak, bu yüzden 2022’deki ilk metaverse evliliğine tanık olmak için takviminizi 6 Şubat’a işaretlemenizi öneririm!

Günün gelişmelerini ‘Twitter’, ‘Telegram‘ ve ‘Facebook’ adreslerimizden takip edebilirsiniz.