Woof İadelerinizin %33'ünü haftalık olarak talep edebilirsiniz, ancak kalan %67'lik kısım 6 ay süreyle zaman kilitli olacaktır.
February 28, 2022

MContent, sinemayı her yerde, her zaman herkese ulaştırmayı hedefleyen metaverse sinemaları Cineverse’in dünyaya gelişini duyurdu. PwC Orta Doğu’nun gelişen teknoloji ekipleriyle işbirliği, MContent’in ve ilk çıkışlarının yapılması sağlanıyor.

MContent, yeni bir Metaverse projesi için PwC ile ortak oldu!

MContent, türünün tek örneği ortak yapımları “Ripple vs. SEC Saga” ve “El Salvador vs. MContent”in prömiyerini yaptı. Seçkin konuklar Palm Jumeirah Dubai’de “Dünya Bankası” için üst düzey bir lansman etkinliğine katıldı. Sinema galasına katılanlar ise kumsalda sanal gerçeklik gözlüğü takarak oturdular ve filmi sanal ortamda seyrettiler.

Gargash Group, MContent’e önemli bir metaverse odaklı yatırım yaptığını duyurdu

Büyük bir BAE işletmesi olan Gargash Group, MContent’e dev yatırımını duyurdu. Ocak 2022’de, küresel içerik ortamını değiştirmek amacıyla dünyanın ilk tokenize edilmiş içerik ekosistemi piyasaya sürülecek.

İçerik kullanıcılarını içerik sahiplerine dönüştürmeyi amaçlayan türünün ilk örneği olan platform sayesinde film prodüksiyonu için kitle fonlaması mümkün. Kripto paralar, NFT’ler ve Cineverse, sermaye yoğun içerik yaratıcıları tarafından kullanılıyor. Ayrıca site, dört kıtada 11 tanınmış film projesini destekler durumda. Ayrıca içerik geliştirmede merkezi olmayan para dağıtımını hızlandırmak için Cineverse ekonomisinden yararlanmayı da amaçlıyor.

Sürükleyici sinema deneyimi küresel olarak ölçeklenebilir ve çok sayıda insan tarafından benimsenebilir

MContent’in Kurucusu ve CEO’su Umair Masoom, etkinlik sırasında şu açıklamaları yaptı:

PwC ile işbirliği içinde oluşturulan ve bugün misafirlerimize gösterilen sürükleyici sinema deneyiminin küresel ölçeklenebilirliği var. Ayrıca, yaygın bir benimsenme potansiyeli.

Projenin geleceği hakkında şu ifadeler kullanıldı:

Merkezi olmayan ekosistemin bir parçası olarak MContent, içerik oluşturucular ve izleyiciler için uzun vadeli gelir elde etmek amacıyla türünün ilk örneği, tamamen para kazanılan içerik tüketim platformunu inşa ediyor. Hollandalı ortak yapım ortaklarımız “Insight TV” ve “Villain Studios”a katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. “PwC Orta Doğu” ve “PwC İngiltere”den teknik destek ekiplerimiz de mevcuttur. Cineverse’i bugün hayata geçirmedeki yardımları için yatırımcılarımız “Gargash Group” ve “Daman Investments”a teşekkür ederiz.

Ek olarak, GCC iş dünyasının üyeleri, ünlüler, film yapımcıları, fenomenleri, NFT sanatçıları, taşıyıcılar ve çalkalayıcılar, blockchain meraklıları ve bazı kıdemli Gargash Grubu üyeleri, MContent Cineverse’i ilk kez deneyimledikleri ilk etkinliğe katıldılar.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.