Likidite Krizi 3AC Şirketinin Sonu Oldu
June 30, 2022

Arrows Capital (3AC), şirketin tasfiye edileceği yönündeki yeni haberlerin ortasında daha fazla belirsizlik ile karşı karşıya.

Sıkıntılı günler geçiren şirket, tasfiye edileceği yönündeki yeni haberlerin ortasında sessiz kaldı.

Britanya Virjin Adaları’nda bir mahkeme, İngiliz haber ajansı Sky News’ün haberine göre 27 Haziran’da Singapur merkezli 3AC’nin tasfiyesine hükmetti.

Haberde konuyla ilgili ismi açıklanmayan bir şahıs kaynak gösteriliyor. Ancak, Three Arrows Capital yorum talebine yanıt vermedi.

3AC olarak da bilinen Three Arrows Capital, 2012’de Kyle Davies ve Su Zhu tarafından Singapur’da kurulan bir kripto risk fonudur. Şirket, Bitcoin’in iki yıldır ilk kez 20 bin doların altını gördüğü piyasa geneli devasa düşüş trendi sırasında iddiaya göre alacaklılarının marj çağrılarına yanıt veremedi. Kripto kredi şirketi BlockFi’dan BTC kredisi alan 3AC’nin ayı piyasası nedeniyle marj çağrısına yanıt veremediği söyleniyor.

Şirketin birden fazla pozisyonda toplamda 400 milyon dolar tasfiye yükümlülüğü olduğu tahmin ediliyor.

3AC’nin borçlarında temerrüde düşeceği söylentileri dolaşmaya başladığı sırada, şirket kurucuları müşterilerine adil bir çözüm bulmak için elinden geleni yapacaklarının sözünü vermeye devam ediyor. Şirketin varlık satışı veya başka bir şirketten alınacak kurtarma paketi gibi çözümleri değerlendirmek için yeni danışmanlar işe aldığını söyleyen Davies, “Biz kriptoya her zaman inandık ve hala inanıyoruz,” diye ekledi.