iphone
October 5, 2021

Apple, Find My uygulamasının özelliklerini genişleterek, kullanıcıların kaybolan iPhone, iPad ve hatta diğer şeyleri AirTag’ler aracılığıyla kolayca bulmalarına olanak tanıyor ve bu arada gerçekten iyi çalışıyor.

iOS15 ile şirket, Find My uygulamasına, pili bittiğinde veya kasıtlı olarak kapatıldığında bile iPhone’un yerini tespit etme özelliğini getiren bir özellik daha getirdi.

Ancak, işlevsellik yalnızca uyumlu bir iPhone’unuz varsa ve özellik açıksa çalışır, işte bir liste.

  • iPhone 11 – Pro – Pro Maks
  • iPhone 12 – 12 Mini – 12 Pro – 12 Pro Maks
  • iPhone 13 – Mini – Pro – Maks

iPhone Ayarlar’a gidin ve adınıza dokunun

Ardından, Bul seçeneğine dokunun

google

Şimdi iPhone ‘umu Bul üzerine dokunun ve önündeki açma/kapama düğmesini açın.

iphone

Bundan sonra, Ağımı Bul seçeneğini arayın ve bunu da etkinleştirin.

Bu, çevrimdışıyken bile iPhone’unuzu bulmanızı sağlayacak özelliktir.

iphone

Ayrıca, Son Konumu Gönder seçeneğini işaretleyin, bu, pil azaldığında iPhone’unuzun son konumunu Apple hesabınıza gönderir.

Özelliğin açık olup olmadığını kontrol etmek için iPhone’unuzu yeniden başlatın. Güç Kapatıldıktan Sonra iPhone Bulunabilir mesajını görürseniz, bu özellik cihazınızda etkindir.

Bu kadar. Artık web’de iCloid.com/find, Mac veya aynı Apple hesabıyla bağlantılı herhangi bir Apple cihazı aracılığıyla Find My uygulamasını kullanarak iPhone’unuzu bulabilir veya takip edebilirsiniz.

Her şey nasıl çalışır ve iPhone’unuzu nasıl bulursunuz?

Belirtildiği gibi, web’i veya aynı Apple hesabına sahip başka bir Apple cihazını kullanarak iPhone’unuzu bulabilirsiniz.

Web’i kullanma

iPhone’unuza bağlı Apple hesabını kullanarak www.icloud.com/find adresinde oturum açın. Giriş yaptıktan sonra, iPhone’unuzun konumunu belirten Yeşil bir nokta göreceksiniz. Daha fazla seçenek görmek için noktayı ve ardından ‘i’ düğmesini tıklayın – Kayıp Modu, Bir ses çal ve sil. Kayıp Modu, kullanıcıların bir numara, mesaj bırakmasını sağlar. Etkinleştirildiğinde, iPhone’niz kilitlenir ve yalnızca parola yeniden girilerek kilidi açılabilir.

Find My uygulamasını Mac’te ve diğer Apple aygıtlarında kullanma

Uygulamada, tüm seçenekler web sürümüne benzer, sadece daha düzenli. Cihaz konumuna dokunabilir ve haritaları kullanarak iPhone’un konumuna gidebilirsiniz.

Diğer kategorilerden:

CS GO Operation Riptide Geliyor: Yeni Haritalar, Görevler, Ajanlar ve Fazlası

Twitter ve Facebook Adresimiz