Mazz10 – AI Blogs

Instagram, en popüler sosyal ağ platformlarından biridir. Ancak, popülerliğine rağmen Instagram’ın hala bir iPad uygulamasından yoksun olduğunu biliyor muydunuz? Şimdi şirket, yakın zamanda Instagram için bir iPad uygulaması yayınlamayı planlamadığını açıkladı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bir Soru-Cevap oturumu sırasında Instagram için bir iPad uygulamasının yokluğuyla ilgili soruyu yanıtladı. Bir kullanıcı Mosseri’ye “Instagram iPad uygulaması nerede?” diye sordu. Mosseri, “Uçakta olduğum için iPad’de biraz zaman geçirdim ama yine de Instagram için iPad uygulaması yok. Yapması güzel olurdu, ama yapacak çok şey var ve sadece çok fazla insan var, bu yüzden kesinti yapmadı.”

Bu, iPad kullanıcılarının yakın zamanda Instagram uygulamasını almayacakları anlamına geliyor.

Bu yılın başlarında Instagram’ın, kullanıcıların web’den sosyal ağda paylaşımda bulunabileceklerini duyurduğunu, ancak iPad’in hala bundan çıkarıldığını belirtmek de ilginçtir. Bu, kullanıcıların PC’lerinden veya Mac’lerinden Instagram’da gönderi paylaşabilecekleri, ancak iPad’lerinden yapamayacakları anlamına gelir.

Ancak iPadOS 15’in gelmesiyle birlikte iPad kullanıcıları, tablette yalnızca iPhone uygulamasını yatay modda kullanabilecekler.

Son zamanlarda Instagram, Hikayeler’deki Yukarı Kaydırma hareketini çıkartma bağlantılarıyla değiştirdi. 9to5mac tarafından hazırlanan bir rapora göre Instagram, kullanıcılara bağlantılara erişmek için yukarı kaydırma hareketinin ortadan kalktığını ve bunun yerine bağlantı çıkartmaları ile değiştirileceğini bildirmeye başladı.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Instagram’ın yukarı kaydırma hareketinden kurtulduğunu da açıkladı. Öte yandan YouTuber Sam Sheffer, Instagram uygulamasında bazı kullanıcıların aldığı bir mesajı da paylaştı.

Twitter ve Facebook Adresimiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *