İlk gerçek metaverse şimdi Çin'de mi inşa ediliyor?
March 18, 2022

Analistler, Çinli teknoloji devlerinin metaverse inşa etmek için yarıştığını ve teknoloji holdingi Tencent Holdings Ltd.’nin ülkede erken bir liderlik için en iyi konumda olabileceğini söylüyor.

Metaverse, bireylerin etkileşimde bulunabileceği ve deneyimlerini paylaşabileceği sanal bir ortamdır. Oyun ve sosyal unsurlar, ünlülerle karşılaşmalar ve sanal ve artırılmış gerçeklik olanakları, ilgili uygulamalara dahil edilebilir. 2022 tarihli bir Morgan Stanley analizine göre, Çin’in toplam adreslenebilir pazarının yaklaşık 8 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve bu da onu nüfus büyüklüğü açısından metaverse’ler oluşturmak için çekici bir yer haline getiriyor.

Öte yandan metaverse, Çin’in kripto para yasağı ve devam eden oyun ve sansür düzenlemeleri ile kısıtlanabilir

Bir metaverse teklifi geliştirmeye gelince Tencent’in çeşitli avantajları vardır. Piyasadaki tüm oyuncuların karşılaştığı düzenleyici zorluklara rağmen, Tencent, büyük bir nakit rezervi, yerel oyun endüstrisinde baskın bir konum, geniş bir sosyal ağ ve finansal teknoloji de dahil olmak üzere bir metaverse teklifi geliştirme konusunda bir takım avantajlara sahiptir. bir ödeme platformu da dahil olmak üzere hizmetler.

Uzmanlar, Tencent’in büyük rakipleri NetEase Inc. ve TikTok’un ana şirketi Beijing Byte Dance Telecommunications Co. Ltd.’nin önünde bir metaverse inşa edip doldurabilmesi gerektiğini, bir dizi satın alma ve oyun becerilerine yönelik geliştirmeler yoluyla doldurabileceğini söyledi.

Tencent, NetEase ve ByteDance, S&P Global Market Intelligence’den gelen metaverse girişimleri hakkında yorum taleplerine yanıt vermedi.

Sosyal uygulamaların oyunlaştırılması

Tencent, sosyal platformlarını sanallaştırmak için bazı başlangıçlar yaptı. Tencent, 2022’nin başlarında QQ mesajlaşma ağında Super QQ Show adlı bir 3D etkileşimli alan sunarak kullanıcıların sohbet etmesine, program izlemesine ve birlikte oyun oynamasına olanak tanıyordu. Mart ayında şirket, sanal konser patentleri için Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne başvurdu.

Su, QQ Music’i Tencent’in QQ’nun müzik paylaşım bileşenini daha oyunlaştırmanın bir yolu olarak görüyor. Su, “Onların, müzik akışı uygulamalarına ‘Tap Tap Revenge’ gibi dokunaklı müzik oyunlarından birini dahil ettiklerini görebiliyordum,” dedi. Kullanıcılar, müzik oyunlarında müziğin ritmine göre parmaklarına dokunmalıdır.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.