iPhone
September 30, 2021

Apple, yeni iPhone 13 Pro’da geliştirilmiş bir Makro modu tanıttı. Çoğu yeni iPhone 13 Pro Max kullanıcısı makro çekimlerini sosyal medyada sergilemeye hevesli olsa da, ABD’deki bu doktor göz tedavisi için iPhone 13 Pro Max’i kullanıyor. Göz doktoru Dr. Tommy Korn, LinkedIn’deki bir gönderide, fotoğrafları karşılaştırmak ve “kornea naklinde çözülen bir aşınmayı iyileştirme”yi kontrol etmek için iPhone 13 Pro Max’in Makro modunu nasıl kullandığını paylaştı.

Dr. Korn, hastasının bazı örnek görüntülerini de paylaştı. Fotoğraflar, makro modunda gözleri çok ayrıntılı olarak gösterdi.

Tomy Korn şunları söyledi:

Bu hafta MAKRO göz fotoğrafları için iPhone 13 Pro Max kullanıyorum. Etkileyici. Hasta göz bakımı ve teletıpta yenilik yapacak. Nereye gittiğini görmek için hevesliyim…Fotoğraflar kornea naklinde çözülen bir aşınmayı iyileştirmekten. Fotoğrafları kullanmak için izin alındı. Not: Bu “Pro kamera” bir telefon uygulaması da içerir.

iPhone’nun yeni 13 Pro serisi, yeni Ultra Geniş kamerada makro fotoğrafçılık ve Geniş kamerada 2,2 kata kadar geliştirilmiş düşük ışık performansı sunar. Apple, kullanıcıların minimum 2 santimetre netleme mesafesi ile net görüntüler yakalayabileceğini ve nesneleri büyütebileceğini iddia ediyor. Makro ayrıca Ağır Çekim ve Hızlandırılmış Çekim dahil olmak üzere videoya da uzanır. iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max ayrıca yeni bir 77 mm Telefoto kameraya sahiptir. Bu, kullanıcıların video kaydederken yakınlaştırmalarına olanak tanır. Kamera sisteminde toplam 6x optik yakınlaştırma aralığı için 3x optik yakınlaştırma vardır.

Twitter ve Facebook Adreslerimiz