Google
October 5, 2021

Google Play Store, tüm uygulamalar ve oyunlar için Android’in tek durak çözümüdür. Mağaza hem ücretli hem de ücretsiz uygulamalar içerir. Play Store’da ücretsiz olan herhangi bir uygulamayı Yükle düğmesine dokunarak indirebilirken, ücretli uygulamalar için ödeme yönteminizi uygulamalar için ödeme yapmak için bağlamanız gerekir.

Google şu anda banka/kredi kartları, UPI ve net bankacılık gibi tüm ana ödeme modlarını desteklemektedir. Bu nedenle, yeni bir ödeme yöntemi eklemek veya mevcut bir ödeme yöntemini düzenlemek veya kaldırmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

İlk adım: Google Play Store’u açın ve sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun

google

Şimdi Ödemeler ve abonelikler’e dokunun ve ardından Ödeme yöntemleri’ni seçin.

Bir ödeme yöntemi ekle’ye dokunun ve eklemek istediğiniz ödeme yöntemini seçin (Google Play Store)

Tüm ayrıntılar ve ödeme modunu kaydedin

Google Pay ödeme yöntemi durumunda UPI Kimliğinizi güncellemeniz gerekeceğini unutmayın.

Abonelikler için yedek ödeme yöntemi ekleme adımları

Google Play ayrıca abonelikler için bir yedek ödeme yöntemi sunar. Bu nedenle, birincil ödeme yönteminde bir sorun olması durumunda, yedek ödeme yönteminden otomatik olarak ücret alınacaktır. Ayrıca, yedek ödeme yöntemi her zaman silinebilir.

Yedek ödeme yöntemi eklemek için Play Store’da Ödemeler ve abonelikler’e gidin ve aboneliği seçin. Şimdi, Yedek ödeme yöntemi’ne ve ardından Kurulum’a dokunun.

Yedek ödeme yöntemini kaldırmak için Ödemeler ve abonelikler -> Ödeme yöntemleri bölümüne geri dönün ve Diğer’e dokunun. Ödeme ayarları’nı seçin, istenirse tekrar oturum açın. Kaldırmak istediğiniz ödeme yöntemine gidin ve Kaldır’a dokunun ve ardından Kaldır düğmesine tekrar basın.

Bir ödeme yöntemini düzenleme adımları

  • Ödemeler ve abonelikler altında, Ödeme yöntemleri’ne ve Daha Fazla’ya dokunun.
  • Şimdi, Ödeme ayarları’na dokunun (istenirse oturum açın)
  • Kaldırmak istediğiniz ödeme yönteminin altında Düzenle’ye dokunun.
  • Değişikliklerinizi yapın.

Google’dan güncel haberler:

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz