google chrome
October 4, 2021

Google Chrome, dünyanın en popüler internet tarayıcısıdır. Teknoloji devi, kullanıcılara her seferinde yeni bir şeyler sunmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. En yeni özellikler, Arama deneyimini daha iyi hale getirmek için geliyor. Şirketin bir blog gönderisine göre Google, gezinmeyi, keşfetmeyi ve web’de bulduğunuz şeyleri takip etmeyi kolaylaştırmak amacıyla yeni bir deneme başlatıyor…

Google Chrome, Yolculuklar (Google Chrome) adlı yeni bir özellik ekledi

Çok seyahat eden ve restoran, ziyaret edilecek yerler ve daha fazlasını aramayı sevenleri hedefleyen Journeys, Google’ın en yeni “deneysel” özelliğidir. Bir konuyu keşfetmeye başladığınız ve birkaç gün veya hafta boyunca birden fazla siteyi ziyaret ettiğiniz zamanlar vardır, muhtemelen tekrar ziyaret etmek isteyebileceğiniz yararlı bilgiler bulmuşsunuzdur. Ancak, gerçekten aynı şeyleri aramazsınız ve okumak veya alışveriş yapmak için başka web sitelerine gidebilirsiniz. Google, blog gönderisinde “Tamamlanmış araştırmaların stokunu almanıza yardımcı olmak için, bu yararlı külçeyi tekrar ziyaret edin ve belirli bir konuyu keşfetmeye devam edin, Yolculuklar adlı yeni bir özelliği deniyoruz” diyor.

Örneğin, tepelere veya bir plaja yapılacak bir gezi arıyorsanız, Journeys’in yapacağı şey, o belirli aramayla ilgili olarak ziyaret ettiğiniz tüm sayfaları gruplandıracak ve böylece onları gözden geçirmenize gerek kalmadan kolayca görüntüleyebilirsiniz. tarama geçmişiniz. Google, “Seyahatinizi hemen orada planlamaya devam edebilmeniz için ilgili arama önerilerini de göreceksiniz” diye açıklıyor.

Kullanıcılar istedikleri zaman Yolculukları kapatma seçeneğine sahip olacaklar. Google ayrıca Journeys deneyinin yalnızca cihazınızdaki geçmişi grupladığını açıkça belirtti; Google hesabınıza hiçbir şey kaydedilmez. Google, blog gönderisine “Kullanıcı geri bildirimlerine ve ilgi alanına dayalı olarak, gelecekteki sürümler Chrome’da Journeys’e birden fazla cihazda (tıpkı yer imleri veya şifreler gibi) erişme olanağı sunabilir” diye ekledi.

Google, Journeys’i masaüstünde Chrome Canary’de bir deneme olarak kullanıma sunuyor ve “genel olarak kullanıma sunmadan önce iyileştirmeye devam edebilmemiz için geri bildirimi dört gözle bekliyoruz” diyor. Deneyimsizler için Chrome Canary, yeni özellikleri denemek isteyenler için tasarlanmış Chrome tarayıcısının “ham” bir sürümüdür. Kararlı sürüm, kullanıcılara ulaşan ve birkaç hatayla karşılaşabileceğiniz Canary’ye kıyasla herhangi bir hatası olmayan sürümdür. onlara.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz