Google Meet
September 28, 2021

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi video konferans uygulamasına başka bir yararlı özellik eklemeye hazır. 2019’da Google, gerçek zamanlı bir görüntülü görüşme çeviri yazı özelliği sundu ve o zamandan beri şirket birden çok dil için destek ekledi. Bu özelliğin ardından teknoloji devi şimdi de canlı olarak çevrilmiş alt yazıları test etmeye başladı.

Google Meet

Google, canlı olarak çevrilmiş alt yazıların, konuşulan bir dili başka bir dilde alt yazılara çevirerek görüntülü görüşme katılımcılarının daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olacağını iddia ediyor. Canlı çevrilmiş alt yazılar başlangıçta beta olarak sunulacak ve İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca’ya çevrilmiş İngilizce toplantıları destekleyecektir.

Bu özellik, Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade kullanıcıları tarafından düzenlenen toplantılarda kullanılabilir.

Google’ın resmi bir blog gönderisinde, “Çevrilmiş alt yazılar, dil becerisini işbirliğine engel olarak kaldırarak Google Meet görüntülü görüşmelerinin daha küresel, kapsayıcı ve etkili olmasına yardımcı oluyor. Kullanıcıların içeriği tercih ettikleri bir dilde tüketmelerine yardımcı olarak, eşitlemeye yardımcı olabilirsiniz” dedi.

Bilgi paylaşımı, öğrenme ve işbirliği yapın ve toplantılarınızın mümkün olduğunca etkili olmasını sağlayın.

Şirket, “Canlı olarak çevrilmiş alt yazılar, eğitmenden farklı bir dil konuşan öğrencilerle iletişimi geliştirerek eğitimciler için de etkili olabilir. Bu, öğrencilerin dünya genelinde farklı bir dil konuşan diğer öğrencilerle bağlantı kurmasını da sağlayabilir” diye ekledi.

Twitter ve Facebook Adresimiz