Genesis Worlds stake programı başlıyor
February 23, 2022

Game Credits’in iddialı ‘100 yıllık’ metaverse projesi Genesis Worlds, geçtiğimiz günlerde GENESIS token için stake programı planlarını duyurdu. Kullanıcılar, Madencilik Taleplerine (Mining claims) sahip olarak veya GAME token stake ederek GENESIS token kazanabilirler. Quickswap veya diğer token piyasaları, doğrudan token satın alma fırsatları da sağlıyor. GENESIS token stake pasif, birleşik gelir ve sonunda Genesis Worlds’ün yönetimine rehberlik etme şansı sağlar.

Ocak ayında ilk madencilik talepleri sattıktan sonra Genesis Worlds, GENESIS token kazanmak için yeni bir seçenek eklemeye hazır. Madencilik Ödülleri Sahipleri, yalnızca NFT’lere sahip oldukları için düzenli GENESIS ödemeleri alırlar. 24 Şubat’tan itibaren, bu GENESIS’lere, yeni bir stake programı aracılığıyla kendi pasif gelirlerini üretebilecek.

GENESIS governance staking

Genesis Worlds ekibi, GENESIS token stake etmeyi ‘Governance Staking’ olarak adlandırıyor. Bunun nedeni, yönetişim katmanı ekosisteme eklendiğinde, paylaştırılmış tokenlerin topluluk teklifleri için oy işlevi görmesidir. Bu arada, havuzda pay sahibi olan token yatırımcıları da daha fazla GENESIS kazanıyor.

Günlük olarak ödenen ödül havuzu dinamiktir. Havuz her gün Mining claims’den o gün üretilen GENESIS’in yarısına eşit tokenler ile dolar. Bu küçük bir miktar değil. Şu anda toplam 60 bin token için her biri günde yaklaşık 6,3 GENESIS üreten 9,5 binin üzerinde Madencilik Talebi var. Yani bunun yarısı, yani 30 bin GENESIS token, her gün stake havuzunu dolduracak. Ayrıca oyuncular daha fazla Mining Claims satın aldıkça ödül havuzu artıyor.

GENESIS stake etmek, bir kilitlenme süresi gerektirmiyor. Yatırımcıları, tokenleri istedikleri zaman stake edebilir ve kaldırabilir. Alınan tüm ödüller otomatik olarak birleştirilir. Bu nedenle, Mining Claims satın almak istemeseniz bile, sadece GENESIS token sahibi olmak ve bunları stake etmek, pasif gelir sağlar ve oyunun geleceğine rehberlik etmeye katılma şansı sağlar.

Şu anda altı farklı dünyada Mining Claims mevcut ve yakında yeni dünyalar açılacak.

Genesis Worlds Mining Claims nelerdir?

GAME (Game Credits token) ile satın alınan Genesis Mining Claims, GENESIS token biçiminde pasif gelir sağlar. Genesis Worlds metaverse’deki her World için Mining Claims mevcuttur. Dünyanın 3D modeliyle temsil edilen Mining Claims, yatırımcısına o “dünya” için “arazi” satışında ilk hakları verir. Ayrıca dünyanın yönetimine katılma şansı da sağlar.

Liquid NFT’ler olarak adlandırılan Mining Claims, bir “bağlama eğrisi” (bonding curve: fiyat ve arz arasındaki ilişkiyi otomatikleştiren bir model) üzerinde satılır. Bu, bir Claim her satıldığında, bir sonraki Claim’in satın alınmasının daha pahalı hale geldiği anlamına gelir. Euler Beats ve Gala Nodes gibi projeler aynı konsepti kullanır. Piyasanın ödemeye istekli olduğu miktara dayalı olarak oluşturulan Claim sayısı için yumuşak bir sınır sağlar. (yumuşak bir limit kullanıcı tarafından değiştirilebilir ancak sabit limiti aşamaz). Her Mining Claims satışının %10’u, Genesis Worlds için müşteriler, görev sistemleri, harita düzenleyici vb. gibi araçların geliştirilmesi için Genesis Vakfı’na gidiyor.

Bu bağlama eğrisi ile birlikte, yeni talepler için mevcut fiyata dayalı olarak Mining Claims’lere herhangi bir zamanda geri satma olanağı gelir.

Genesis Worlds nedir?

GAME token kurucuları tarafından geliştirilen Genesis Worlds, kendisini “çok yaratıcılı bir oyun evreni” olarak tanımlıyor. Temel bir yaklaşımla, Genesis Worlds, topluluğun metaverse’lerini oluşturmasını planlıyor. Fikir ve süreç başlangıçta Game Credits ekibi tarafından yönetilip oluşturulmuş olsa da, amaç gerçek topluluk yönetimi ve tasarımıdır. Sadece dünyaları ve görevleri inşa etmekle kalmıyor, aynı zamanda dünyaları inşa etmek için gerekli araçları ve onunla birlikte gidecek belgeleri de oluşturuyor. Hatta yönetişim sisteminin nasıl çalıştığı yönetilebilecek! İlk kurulum dönemi tamamlandığında, yatırım yapılan topluluk, bireysel Dünyaların yanı sıra kendilerini de yönetecek ve izleyebilecek.

Şu anda, Genesis Worlds Mining Claims satışına başladı. Mining Claims, günlük olarak GENESIS token üretiyor. Ayrıca gelecekte bir noktada land NFT’sine dönüşme şansına sahip olacaklar. Son olarak Genesis Worlds, Polygon ağında çalışıyor. Uygun gas maliyetleri ve yüksek hız için.

Kaynak: https://www.playtoearn.online/2022/02/22/genesis-worlds-staking-program-begins-soon/


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter