May 23, 2022

P2E kriptoları düşüşlerini durdurdu, ancak yine de önceki yüksek seviyeleri toparlayamadı.

Geçen hafta, bazı büyük P2E girişimlerinden oyuncuların çıkışını gördü. Axie Infinity bile son 21. Sezonunu sadece 11 bin aktif oyuncuyla yarı gazda çalıştırıyor. 150.000’den fazla oyuncunun yoğun zamanlarda toplandığı önceki sezonların faaliyetlerinin sadece bir kısmı anlamına geliyor. Düşen ödüller ve oyunların bireysel oyuncular yerine loncalar için daha karlı olabileceği gerçeği, pazarı yeniden şekillendiriyor ve yeni oyunları öne çıkarıyor.

Kullanıcı Sayısına Göre Önde Gelen P2E Oyunları

En iyi oyunlar, bu blockchain’lerin özel tasarımı nedeniyle, WAX ve EOS aracılığıyla hala en sıcak noktaları kapsıyor. Kullanıcı sayıları hala dalgalı. Pegaxy, Crabada ve Axie Infinity gibi oyunlar için, oyun iyileştirmelerine ve gelecek vaatlerine rağmen kullanıcı sayıları hala düşük. Düşük token fiyatları, oyuncuların saf P2E oyunlarından vazgeçmesine neden oluyor, ancak NFT avantajları ve eksiksiz metaverse dünyaları ile sürdürülebilir oyunlara hala ilgi var.

OyunKullanıcı Sayısı24 Saatlilk değişim
Splinterlands352.41 bin+5.27%
Alien Worlds230.86 bin+19.8%
Farmers World140.62 bin+2.11%
Upland45.79 bin+2.05%
Second Live30.52 bin+6.81%%
Sunflower Land22.02 bin+0.81%
Pegaxy11.99 bin+0.08%

Oyun kripto para birimlerinin son durumu

Haftalık Kazanan: WEMIX +%14,49 – 2,05 dolar. WEMIX, bu hafta bir anormallik olan küçük çaplı geçici bir kripto para birimi. Token, WEMIX ağında bu haftaki Four Gods lansmanından sonra toplandı.

Haftalık Kaybeden: Gala Games (GALA) -%18,25 – 0,079 dolar. GALA, Gala Games platformunun umut verici oyununa ve stake karışımına rağmen kaybetme serisine devam etti ve daha düşük bir aralığa kaydı.

Tüm P2E tokenlerinin piyasa değeri, bir hafta daha kırmızı ile 7.58 milyar dolar eşdeğerine düştü. P2E oyunları tempoya ayak uydurmak için mücadele ediyor ve kripto piyasasının belirsizliğini daha da aşağı çekiyor. Daha yüksek risk, token ticaretinde daha fazla zorluk ve sınıf olarak P2E varlıklarına daha düşük ilgi anlamına gelir. Aynı zamanda, neredeyse her gün gerçekleşen yeni lansmanlarla oyun büyümesi ve gelişimi devam ediyor.

Decentraland haftalık %-2,24, önceki haftadaki büyük düşüşün ardından dengeleyerek 1,05 dolardan işlem gördü.

Sandbox (SAND) – %9,36’dan 1,27 dolara. Sandbox kısa süre önce lansmanından bu yana on yılını kutladı ve kripto piyasasındaki kısa vadeli dalgalanmaların muhtemelen onu etkilemeyeceğini gösterdi.

Axie Infinity Shards (AXS) -%7.65 ila 20.62 dolar. Axie Infinity, sahte airdroplar sunan, kaçırılmış bir Discord kanalıyla zor bir hafta geçirdi. Oyun, günlük yaklaşık 11 bin kullanıcıyla yavaş bir Sezon 21’e sahip.

Gala Oyunları (GALA) – %17,73’ten 0,079 dolara. Gala Games, şimdi yeni bir deneysel blockchain üzerinde mikro dönüşümler yayınlayan Town Crush oyununu test ediyor.

WAX (WAXP) -%+2,47 ila 0,12 dolar. WAX, en aktif P2E oyunlarından bazılarına ev sahipliği yaptığı için nispeten sabit kaldı.

Geçen hafta, oyun projeleri birden fazla dönüm noktasına ulaşırken, varlıkların olumsuz performans gösterdiğini gördü. Play Crabada oyunu şimdi yüksek gaz ücretlerinden uzaklaşıyor ve TUS ödül token’i yok edilecek ve muhtemelen piyasa fiyatını artıracak. Oyun, Energy Bubbles’ı yenilemek gibi yeni TUS lavaboları ekler.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.