FC Porto, Metaverse Sektörünün İlk Futbol Takımı Oldu
June 30, 2022

Upland bugün, Avrupa futbolunu metaverse’e getirmek için FC Porto ile stratejik bir ortaklık duyurdu. Genel olarak iki taraf, metaverse sektöründe fandomun geleceğini şekillendirmek istiyor. Bu, farklı NFT koleksiyonlarını ve sanal bir futbol stadyumunu içerecek.

FC Porto’nun Upland metaverse dünyasına girişi hakkında her şey

Portekiz’in 2022 Primera Liga şampiyonu FC Porto, Upland metaverse’de yeni bir çığır açıyor. Bu yeni ortaklık, futbol kulübünün Upland’da sanal bir stadyum inşa etmesini ve ayrıca koleksiyonluk takım ve oyuncu NFT’leri oluşturmasını sağlayacak.

Önemli bir şekilde, Upland metaverse gerçek dünyayla eşleşir. Sonuç olarak, FC Porto’nun Upland’a girişi, metaverse’de Portekiz şehri Porto’nun açılışını görecek. Bu, hayranların gerçek dünya adreslerine eşlenmiş NFT mülklerini satın alabilecekleri anlamına gelir. Tabii ki bunun en önemli parçası Upland’daki Estádio do Dragão’nun (Dragon Stadyumu) ​​inşaatı olacak.

Tabii ki, bir Avrupa futbol kulübünün ilk NFT paketi olan NFT’leri, taraftarlar için de büyük bir çekiliş olacak. Bu amaçla, hayranlar Upland’da NFT’leri toplayıp takas edebilecekler. Platformun benzersiz mekaniği , meta veri deposunun sanal özelliklerinde oyuncuların sahip olduğu ve işlettiği mağazaları bile içerecek .

Heyecanlı taraftarlar, takımlarının sanal çabalarının tadını çıkarmak için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Aslında, Upland’daki FC Porto tanıtımının ilk aşaması 2022/23 sezonunda gerçekleşecek.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.