Farklı Antrenman Tarzlarını Öğrenebileceğiniz En İyi Youtube Kanalları
June 23, 2021

Vücut geliştirme veya bir spor dalında uzmanlaşmak için doğru eğitime sahip olmak her zaman çok önemlidir. Alacağınız eğitim sakatlık gibi durumlardan sizi kurtarırken, aynı zamanda sürecin hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. Bu nedenle spor salonlarından veya online eğitim koçlarından yardım alabilirsiniz. Ancak bu eğitimi almanın ve yaptığınız antrenmanların profesyonelleşmesi için başka yöntemlerde var. Bugün “En İyi Youtube Kanalları” serisinin farklı antrenman tarzlarını inceleyebileceğiniz listesine göz atacağız. Hiç hız kesmeden kısa sorular ve cevaplarla içeriğimize giriş yapalım.

Öncelikle…

Spor Alışkanlığı Kazanmak İçin Küçük Bir Tavsiye

Düzenli olarak egzersiz yapmak kazanılması zor, fakat bırakması kolay bir alışkanlıktır. Bunun en büyük nedeni hayatın anlık değişiminden kaynaklanan düzensizlikler ve beklemeyen koşullar. Belirli saatlerde düzenli olarak, haftalık bir programın tamamlanmasının ardından küçük bir engel bütün düzeni alt üst edebiliyor. Bu noktada, yeni başlayanların en büyük sıkıntısı tekrar geri dönüş aşamasının sancılı geçmesi. Aslında yorgunluk ve halsizlik gibi can sıkıcı unsurlar sporla beraber yok olabilmektedir. Vücudumuzun daha fazla enerji harcayarak kendini yeni bir moda adapte etmesi, beraberinde daha sağlıklı ve dinç bir yaşam getirmektedir. Ancak özellikle büyük şehirlerde, yoğun iş temposunda geçen yıllar bizleri bu alışkanlıklardan uzun süreliğine koparabilmektedir.

Peki, tavsiyemiz nedir? Bu konuda yeni bir antrenman veya spor dalına başlayacak adaylara verebileceğimiz ilk öneri; yapabileceğiniz kadar egzersize kendinizi hazırlayın. Evet, bu kadar basit. Saatler boyunca hayalleri için çalışan insanların, bir atlet kadar antrenman yapması bir yarar değil aksine bir zarardır. Bu argümanı kısa bir araştırmadan sonra Youtube zerinden pek çok koçun belirttiğini göreceksiniz. Bu nedenle programlarınızı, üstünüze her ne kadar güzel gözükürse gözüksün fazladan kas kütlesi koymayacak şekilde ayarlayın. İdeal kiloda ve enerji seviyesinde olmanız sizleri daha mutlu yapacaktır ve gereksiz yüklerden kurtaracaktır.

Limitlerinizi belirleyip kendinize uygun bir program çıkardıktan sonra bir diğer tavsiyemiz “yeniliklere açık olun”

Farklı, Fakat Aynı Zamanda Size En Uygun Egzersizleri Deneyin

Yapacağınız egzersizler sadece ağırlık kaldırmak veya koşmak olmasın, yapabileceğiniz binlerce farklı antrenman programı bulunmaktadır. Kinetik ve statik tarzları inceleyebilirsiniz. Kaslarınızın büyüme için ağırlık arttırmak ve yüksek tekrardan ziyade, dayanıklı olması için yoga ve benzeri egzersiz dallarından faydalanan tarzları deneyebilirsiniz. Bunlar için gerekli kanalları yazının devamında değineceğiz.

Şimdi, içeriği daha iyi anlamak ve yeni keşifler yapmak adına “Farklı Antrenman Tarzlarını Öğrenebileceğiniz En İyi Youtube Kanalları” konusuna kanallar üzerinden devam edelimö

Kanallara ulaşmak için görsellerin veya başlıkların üzerine tıklayabilirsiniz. Önerdiğimiz kanallar kendi alanlarında düzenli içerikler üreten ve güncel konulara değinen kanallardır. İlk ve sakatlıklarla mücadele edenler için yeni bir soluk olacak Youtube kanalımızla başlayalım.

The Kneesovertoesguy

The Kneesovertoesguy

The Kneesovertoesguy diz sakatlığından sonra antrenman programını değiştirerek, Youtube üzerinde yeni bir seriye başlayan Ben Patrick ve hareketleri kadın sporculara aktaran eşi Alissa Patrick çiftiyle eğitimlerini vermektedir. Ben geçmişinde diz sakatlıklarıyla mücadele ettikten sonra en büyük hayali olan smaç basmaya ulaşmak için tekrar ayağa kalmıştır. Antrenman programını videolarında gösterdiği “diz güçlendirme” üzerine kurmasıyla farklı bir egzersiz tarzı sunmaktadır.

Kanalın ilk sırada olmasının en büyük sebebi, sadece sizi güçlendirecek bir program olması dışında, aynı zamanda eğlenceli ve enerji üzerinedir. Kanalda toplamda 4 temel üzerinden bütün hareketler sağlanmaktadır. Öncelikli olarak Ben’in önerdiği ucuz maliyetli spor ekipmanlarını tedarik edebilirsiniz. Bir diğer yandan kanalda sıfır ekipmanla bu hareketlerin nasıl yapılabileceğini anlatan videolarda mevcut. Yani herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan ilk aşamaları tamamlayabilirsiniz.

Bu arada kanal İngilizce, ancak bütün hareketler videoda gösteriliyor. Bu nedenle dikkatli gözlemle programı kavrayabilirsiniz.

The Kneesovertoesguy kanalının aşağıdaki videodan ilk incelemesini yapabilirsiniz. Kanalı daha iyi tanımak için buraya tıklayın.

CHRIS HERIA

CHRIS HERIA

CHRIS HERIA ağırlık kaldırmadan vücut ağırlığı ve direnç bandıyla egzersiz yapan bir Youtube kanalı. Kendisinin videolarından en basit hareketlerin bile farklı detaylarını öğrenebilirsiniz. Vücut ağırlıyla yağılan antrenmanlara sahip olması nedeniyle kolay bir program imkanı sağlamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sadece ağırlık kaldırıp sıradan antrenmanlara dahil olmak yerine, farklı tarzlarda ve etkili sonuçlar verebilen kanalları takip edebilirsniz.

CHRIS HERIA‘yı hızlıca tanımak için aşağıdaki videoya göz atın. Videoların heğsine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

SELF

SELF

SELF yarım veya bir saatlik zaman dilimlerinde gün içerisindeki bütün enerjisinizi atmanızı sağlayacak önemli bir kanal. Farklı zorluklara göre ayarlanmış seviyelerde kanalın içinde bulunmaktadır. Başlayanlar öncelikle kendi performanslarına göre en iyi verimi alabilecekleri videoları seçmeye özen göstermelidir. Çünkü programlar gerçekten zorlayıcı ve hareketli. Bu nedenle istikrarlı antrenmanlar için kendinizi yeterince ama fazlasıyla olmayacak şekilde zorlayacak seviyeleri seçmelisiniz.

Ek olarak kilo vermek ve forma girmek isteyenler için her antrenman saatinde uygulanabilecekler içeriklerde mevcut. Aynı zamanda üst ve alt vücut olmak üzere farklı bölgelere yönelik programları uygulayabilirsiniz. Kanalın size katacağı en büyük yenilik, antrenmanlar esnasında size eşlik eden bir hoca olmasıdır. Bu sayede kendinizi akışa kaptırıp egzersizlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın. Kanalın tüm içerikleri için buraya tıklayabilirsiniz

Sonuç

Yukarıdaki kanallar, sizleri daha önce denemediğiniz programlara sevk edecek bilgilendirici ve alanlarında en başarılı kanallar arasındadır. Sadece spor yapmak dışında aynı zamanda vücudunuz için gerekli bilgiye de sahip olursunuz. Kanallara abone olarak düzenli takip etmeyi unutmayın. Son olarak programların her biri kendinizi geliştirebileceğiniz yeni bir egzersiz rutinine sahiptir. Bu nedenle sizinle özgünleşmesine özen gösterin ve devam edin.

Diğer İçeriklerimize Göz Atmayı Unutmayın!