Facebook
September 30, 2021

Facebook, kullanıcıların Messenger ve Instagram arasındaki kişilerini içe aktarmasına ve uygulamalar arası grup sohbetleri yapmasına olanak tanıyan yeni bir hamleyle Instagram ile entegrasyonunu derinleştirdi.

Yeni özellik, Facebook’un Messenger sohbeti için sunulan yeni güncellemelerin bir parçası. Ancak Facebook, kullanıcıların sizinle kimlerin iletişim kurabileceği konusunda aynı düzeyde kontrole sahip olacağını söylüyor.

Facebook’un blog gönderisi:

Size kimlerin ulaşabileceği konusunda hala aynı kontrollere sahip olacaksınız. İletim kontrolleriyle, Sohbet Listenize kimin ulaşacağına, kimin Mesaj İsteği klasörünüze gideceğine ve kimin size mesaj gönderemeyeceğine veya sizi arayamayacağına siz karar verirsiniz. Eğlenceli yeni özellikler eklemeyi seviyoruz, ancak bir numaralı önceliğimiz güvenlik ve gizliliği akılda tutmak!

Facebook, Güvenliğine Harcadığı Miktarı Açıkladı:

Facebook uygulamalar arası iletişim için entegrasyonlar başlatıyor!

Şirket ayrıca “Instagram’daki uygun kişilerin %70’inden fazlasının uygulamalar arası iletişim gibi yeni özelliklerin keyfini çıkarmak için yeni Messenger deneyimini güncellediğini” iddia etti.

Uygulamalar arası sohbet desteğine ek olarak Facebook, Instagram DM’lerine anketler de sunuyor.

Ayrıca, başkaları yazarken size haber verecek yeni Grup Yazma Göstergeleri de var.

İfade ve kişiselleştirme araçlarına gelince, Facebook’a romantik bir pastoral dünyadan ilham aldığını söylediği Cottagecore sohbet teması ekleniyor. Sonra albüm resminden ilham alan J Balvin ile ilgili bir sohbet teması var. Astrology AR etkisine sahip bir Astrology sanat paketi de vardır.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz