En İyi VR Gözlük Pişirme Oyunları
September 19, 2022

Sanal gerçeklik gözlüğünüzle oynayabileceğiniz en iyi oyun türlerinden biri pişirme oyunlarıdır. Bir ekip veya solo olarak saniyelik görev bombardımanının içine dalın. İşte Quest, PC VR ve PSVR’deki en iyi VR gözlük yemek pişirme oyunları listemiz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Oynayabileceğiniz En İyi (VR Gözlük) Pişirme Oyunları

Job Simulator – Quest, PSVR, PC VR

Job Simulator, listedeki en eski VR oyunlarından biridir. VR oyunu 2016’da orijinal Vive başlığının piyasaya sürülmesine kadar uzanır. Ayrıca teknik olarak kendi başına tam bir yemek pişirme oyunu değildir. Job Simulator, bir araba tamircisi, bir market, sıkıcı bir ofis odası ve en önemlisi bir restoranda ızgara arkasında olmak üzere farklı çalışma ortamlarında belirlenen birkaç farklı seviyedeki sıradan görevleri üstlenmenizi sağlar.

Vive’daki başlangıcından bu yana Job Simulator, geliştirmelerle Quest 2 dahil olmak üzere daha fazla platformda yayınladı. Her ay PSVR en çok satanlar listelerinde tutarlı bir şekilde yer alıyor. Ocak 2020 itibariyle tüm platformlarda 1 milyon adet satıldı.

Clash of Chefs VR – Quest, PC VR

Clash of Chefs VR, gerçek bir mutfağın ne kadar stresli olduğunu tecrübe etmek istiyorsanız size tam size göre. Farklı mutfaklara sahip dört mutfak var. Bunlar Amerikan, İtalyan, Japon ve Meksika mutfakları. Her mutfak için makul miktarda içerik var ve ayrıca diğerleriyle karşı karşıya geldiğiniz ve rakiplerinizin şeflerini bozmak için bıçak veya tabak atabileceğiniz rekabetçi bir çok oyunculu mod da var.

Clash of Chefs listede sağlam bir giriş, ancak türe özellikle yeni bir şey getirmiyor. Yine de, basit ve test edilmiş bir şey istiyorsanız, tercihiniz bu olabilir.

Cooking Simulator VR – PC VR

‘Simülatör’ denmesine rağmen, bu oyun gerçekten yüzlerce yemek ve geniş bir malzeme yelpazesi içeren pişirme etkileşimlerinin karışımıdır. Beklendiği gibi, burada her şey zaman yönetimi ve sağlam eller ile ilgili. Hassasiyete büyük bir odaklanma var.

Ayrınca oyunun bir kariyer modu ve birde sanal alan modu var. Kariyer modu, bir restoran açmanızı ve kademeli olarak çeşitli yemekler arasında ilerlemenizi, yeni öğeler satın almak ve kurulumunuzu yükseltmek için para kazanmanızı sağlar. Korumalı alan modu daha çok eğlenceye ve aptallığa odaklanır; yiyecek fırlatın, ateş açın, ne isterseniz yapın.

Lost Recipes – Quest

Lost Recipes, bu listedeki belki de en farklı oyunlardan biridir. Klasik oyunların aksine, Lost Recipes’de hassasiyet, baskı ve zaman yönetimi tamamen ortadan kaldırılmıştır. Oyunu simülatör ve eğitim aracı arasında bir kategoriye koyabilirsiniz. Özetle her şey öğrenmek ve zaman ayırmakla, üç eski kültürden otantik tarifleri doğru bir şekilde yeniden üretmekle ilgili. Video size her şeyi anlatmakta yeterli olacaktır:

Cook-Out: A Sandwich Tale – Quest, PC VR

Yelpazenin diğer ucunda, VR’nin çılgın konsol ve PC oyunu Overcooked’a en yakın deneyimini istiyorsanız, Cook-Out: A Sandwich Tale tam size göre. Cook-Out, sabırsız müşteriler için sandviçler yapmak üzere, sizin ve arkadaşlarınızın giderek daha stresli koşullar altında işbirliği yapmanızı gerektiren çok oyunculu odaklı bir oyundur.

Her şey telaşlı eylem ve ezici kaos arasındaki denge ile ilgili – siparişler geldikçe, her sandviçin doğru malzemeleri doğru sırayla aldığından emin olmak için birlikte çalışmanız gerekecek. Bazı oyuncuların buzdolabında yalnızca belirli malzemeler bulunur ve herkesin ihtiyaç duyduğu şeye sahip olduğundan emin olmak için diğer oyuncularla iletişim kurmanız gerekir. Telaşlı ve zor olabilir, ancak bu kaotik ve stresli Overcooked oyun stilini bir VR kulaklığına dönüştürmeyi başarır.

VR/AR ve metaverse dünyasından son gelişmelerden habersiz kalmayın. En güncel teknoloji gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edin!

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.