April 13, 2021

Anayasaların sosyal medya platformlarını yasaklaması milyonlarca insanı VPN’lere sürükledi. En iyi VPN’lerin her zaman ücretli hizmet veren platformlar olduğunu baştan belirtmek gerekiyor. VPN’ler sizlere bağlanmak istediğiniz sitelere ulaşmanız için farklı bölgelerden sunucu sağlar. Bu sayede bulunduğunuz bölgede erişiminiz kısıtlı olmasına rağmen VPN’ler ile istediğiniz sitelere bağlanabilirsiniz. VPN’lerin bazıları ücretli hizmet verirken bazıları ücretsiz olarak kullanılabilir. Güvenli olarak kabul edebileceğimiz VPN araçları için bugüne kadar güvenlik açısından herhangi kötü bir haber gelmedi. Fakat ücretsiz VPN’ler zaman zaman kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafında istismar edilebiliyor. Bu nedenle yazımızın başında belirtmemiz gerekiyor ki, güvenli erişim için ücretli platformları tercih etmeniz önemlidir. Yazımızın konusu olan enen iyi 3 VPN listesine geçmeden önce kısaca VPN ne demek cevaplayalım…

VPN nedir?

VPN, yasaklı sitelere eişim için farklı sunucular üzerinden farklı kanallara erişim sağlar. Yani, kısacası uzak bir masaüstü bağlantısı gibi düşünebilirsiniz. VPN’ler sayesinde engelli sitelere rahatça erişim sağlayabilirsiniz. Erişim sağlamak için kuracağınız uygulamalar ücretli veya ücretsiz olabilir. En güvenli olanları ücretli olan VPN’lerdir.

VPN güvenli mi?

VPN’lerin güvenliğe olmadığına dair bugün kadar harhangi bir gelişme kayır edilmemiştir. Fakat ücretsiz VPN’ler zaman zaman gündeme kötü niyetli saldırılar ile gelebilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak karşılayabiliyorsanız ücretli VPN’leri tercih edebilirsiniz.

En iyi 3 VPN

Yukarıda ki özellikler neticinde aşağoıdaki listede en güvenli ve hızlı 3 VPN’i inceleyeceğiz. Ücretli olanların daha güvenli olduğunu şimdiden belirtelim. İlk uygulamamız;

Windscribe

3.000 ve üzeri sunucuya sahip Windscribe, 94 ülke üzerinde lokasyon sahibi. Windows ve Mac üzerinden kullanılabilir. Erişim kısıtı bulanan siteye, gerekli sunucular üzerinden erişim sağlayabilir. Aynı zamanda sınır kota sayesinde oyunlar için büyük öneme sahiptir

FİYAT: Farklı özelliklere sahip paketlere sahiptir. İlk 1 Ay ücretsiz kullanılabilir.

En iyi VPN'ler, en iyi 3 VPN

Hide.me

TunnelBear 23 farklı ülkeden erişim sağlar. Ücretsiz olarak hizmet vermektedir ve gübenlidir. Ek özellikler belirli ücret karşılığında gerçekleşir. Ayrıca platformda reklam yoktur. Reklamsız bir şekilde kullanılabilir. Yüksek şifreleme yöntemi de kullanmaktadır. Eksi yön olarak sadece 500 MB kullanılabilir.

FİYATI: PAKETLERE GÖRE ÜCRETLENDİRİLMEKTEDİR.

En iyi VPN'ler, en iyi 3 VPN

Hotspot Shield

Yüksek şifreleme yöntemleri ilke korunan  Hotspot Shield aynı zamanda yüksek hızda sağlayabilir. Windows ve Mac üzerinde kullanılabilir. 500 MB veri indirebilme kapasitesine sahiptir. Fakat platform üzerinde bolca reklam bulunmaktadır.

FİYATI: PAKETLERE GÖRE ÜCRETLENDİRİLMEKTEDİR.

En iyi VPN'ler, en iyi 3 VPN

En iyi 3 VPN

En iyi 3 VPN olarak Windscribe, TunnelBear ve Hotspot Shield’ı inceledik. Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz platformlara göz atmak için Mazz.com‘u ziyaret edebilirsiniz.