en iyi trendyol ağırlık setleri
June 27, 2021

Evde antrenman yapmak istiyorsanız Trendyol ‘dan “ağırlık setleri” kategorisine göz atabilirsiniz. 10 Kg’dan 120 Kg kadar her türlü ağırlık siparişi Trenyol üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Eğer ürünlere kısa bir göz attıysanız ve satın almadan önce yorumları incelemek istiyorsanız, eksi ve artı yönleriyle “en iyi Trendyol ağırlık setleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

İnternetten alışveriş yapmak isteyenlerin ilk duraklarından biri olan Trendyol, spor malzemeleriyle de ön plana çıkan bir online alışveriş platformudur. Özellikle Dambılcım ve ECG Spor, en çok tercih edilen markalar arasında. Ancak, satın almadan önce, görsellerle elinize ulaşan ürün arasındaki farklar ilk merak edilen ve endişe duyulan konular arasında oluyor. Bu nedenle, eğer sizlerde aşağıdaki markalardan herhangi birini gözünüze kestirdiyseniz, Trendyol dambell setlerini yazının devamında karşılaşabileceğiniz her türlü yönleriyle inceleyeceğiz. Bazı soru-cevaplarla hızlıca başlayalım.

Trendyol Dumbell Seti Kullanışlı Mı?

Trendyol’dan vereceğiniz dumbell, halter ve ağırlık setleri belirli bir seviyeye kadar işinizi görecektir. Fakat, öncelikle doğru tekniklerle antrenman yaptığınıza emin olmalısınız. Gerekli teknik bilgiler için buraya tıklayarak farklı antrenman tarzlarını incelediğimiz Youtube kanalları yazımızı inceleyebilirsiniz. Ek olarak vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz programlarda bulunmaktadır.

Evde ağırlık çalışmaya geri dönersek, yeterli teknik bilgiye sahip olan her sporcu Trendyol’dan alacağı ortalama bir ağırlık setiyle antrenmanlarını başarılı şekilde tamamlayabilir. Ağırlıklar genel olarak demir döküm veya kum içerikli(A kalite plastik) olarak iki farklı türe ayrılmaktadır. Demir döküm ağırlık setleri, daha küçük boyutlara rağmen daha yüksek ağırlıklara sahip olabilirken, kum ağırlık setleri demire göre daha büyüktür. Bu nedenle bazı hareketleri yaparken sıkıştırma gibi önemli kas hareketlerini tam olarak yapamayabilirsiniz.

Aynı zamanda kum ağırlıklarda deformasyon daha hızlı gerçekleşmektedir. Bir kaç ay içerisinde kum dumbelllarda açıklıkların ve çatlamaların meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu sorun, ürünlerin uzun süreli kullanılmasını büyük ölçüde etkilemektedir. Tercihlerinizi yaparken daha düşük ücretli kumla doldurulmuş dumbell setlerinde karşılaşacağınız sorunları şimdiden göz önünde bulundurmalısınız.

Listemize geçmeden önce son olarak 50 kilo ve üzeri ağırlıklara genellikle ihtiyaç duyulmadığını belirtmemiz gerekiyor. Eğer yüksek ağırlıklara ulaşmayı hedeflemiyorsanız, 30 kg dumbell setleri belirli bir süre boyunca işinizi görecektir.

Detaylara devam etmek üzere ilk halter setimizi incelemeye başlayalım.

ECG 25 KG Halter Seti ve Dambıl Seti Ağırlık Fitness Seti ecgnew45

En İyi Trendyol Ağırlık Setleri

Trenyol’da ECG Spor en çok satan ağırlık setleri arasındadır. Bu nedenle, karşılaşacağınız herhangi bir sorunda muhattap bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ürünün müşteri yorumlarını incelebilirsiniz.

Ürünü incelemeye ağırlıkların kalitesiyle başlayalım. Öncelikle halter seti, içine kum doldurulmuş A kalite plastikten üretilmiş geniş ağırlıklara sahiptir. Özellikle kasların sıkışması için gerekli olan birleştirme hareketleri, plakların büyük olması nedeniyle küçük sıkıntılar çıkarabilmektedir. Bu nedenle başlangıç seviyesi ideal, ancak profesyonel seviyeye ulaşmak isteyenler için yeterli olmadığını söyleyebiliriz.

Ek olarak ağırlıkları barın üzerinde sabit tutan güçlü bir mekanizmaya sahip. Ancak tüm ağırlıklar takılıyken, ağırlıkları sabit tutan aparatlara yer kalmamaktadır. Bu nedenle maksimum çıkılabilecek ağırlık seviyesi 10 kg’ye kadar kısıtlanmaktadır.

Genel olarak özetlersek, ECG 25 kg halter seti, hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için, başlangıçta gayet yeterli olacaktır. Plakaların yere temasını yumuşak şekilde gerçekleştirerek, deformasyonları geçiştirebilirsiniz.

Eğer demir döküm bir ağırlık arıyorsanız, sıradaki ürünümüze geçebiliriz.

ACDSPOR 20 kg Demir Döküm Dambıl Set

Başlangıç için 20 kg’lık demir döküm ağırlık gayet yeterli olacaktır. ACDSPOR Trenyol üzerinde en iyi demir döküm ağırlara sahip markalardan bir tanesi. Bu nedenle rahat bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Satın almadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Bumbell’ların tutulacak yerleri de demir döküm olduğu için ek olarak bir halter eldiveni satın almanız, el bakımınız için gerekli olacaktır.
  • Demir döküm ağırlıklar oldukça sert ve dayanıklıdır. Aynı zamanda zeminle temasta yüksek ses çıkarabilir ve zemini zedeleyebilir. Korunmak adına bir mat satın alabilirsiniz.
  • Ağırlıkları sabitlemek için ürünün yanında gönderilen aparatı kesinlikle kaybetmeyin. Aksi taktirde yerine yanisi alana kadar demir döküm ağırlıkları kullanmak tehlikeli olacaktır.

Bunlar dışında, ağırlıkları doğru koşullarda saklamanız halinde, ürün sizleri 6 aylık süre içerisinde maksimum verimi sağlayabilir. Doğru antrenman ve teknik bilgi için araştırmalarınızı yapmayı unutmayın.

Fitset 48 kg Z Barlı Halter Seti Ve Dambıl Seti Ağırlık Fitness Seti

Plastik ağırlıklara bir örnek olarak Fitset 48 kg Z Barlı Halter Seti Ve Dambıl Seti Ağırlık Fitness Seti. Ürün listemize fiyatı ve çok fazla ekipmana sahip olmasıyla girdi. Aynı zamanda 48 kg ağırlık seti de ürünün içerisinde mevcut. Ek olarak Z barda satın almanız halinde ürünle beraber geliyor.

Ekonomik Trendyol Ağırlık Setleri arayanlar için Fitset en iyi ürünler arasında.

Son olarak bir ağırlık sehpasıyla beraber bütün bir set satın almak isteyenler için önemli bir ürüne göz atalım.

Dumwell Rota Spor Yerli Üretim Fonksiyonel Ağırlık Bench Press Sehpası

Son olarak yukarıdaki ağırlık setlerine ek olarak, daha profesyonel düzeye çıkabilmek için bir ağırlık sehpasına en kısa zamanda ihtiyacınız olacak. Bizce imkanınız varsa daha iyi sonuç için ağırlık sehpasıyla beraber siparişlerinizi tamamlayın. Önceden belirmekte fayda var ki; profesyonel sehpaların yerini benzer sehpalar tutmuyor! Bunun nednei sırtınıza göre ayarlanmış genişliğe sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.

Dilerseniz yukarıdaki ürünlerin yanında, tam bir set ile antrenmanlara başlamak için Dumwell Rota Spor Yerli Üretim Fonksiyonel Ağırlık Bench Press Sehpası‘nıda satın alabilirsiniz.