en iyi tarayıcı oyunları
July 1, 2021

Eğer bir yetişkin olarak, tarayıcı(browser) üzerinden oyun arıyorsanız, bu yazımız tamamen yetişkinlere hitap edecek. Tahminde de edeceğiniz üzere önereceğimiz oyunlar araba yarışı gibi flash oyunlar değil. Bunun yerine, tecrübelerinizi konuşturabileceğiniz az bilinen oyunları tercih ettik. Oyunlar aynı zamanda çok oyunculu oyunlardır. Yani arkadaşlarınızla rekabet edebilirsiniz. Ayrıca bu rekabeti bir üst seviyeye çıkarmak isteyen okurlarımız, dünya sıralamasında yer almak için yeteneklerini sergileyebilirler. İlk ve efsanevi oyunumuzla, “En iyi Tarayıcı/Browser Oyunları” serimize hızlıca dalış yapalım…

Tarayıcı Browser Oyunları: geoguessr.com

Geography ve guesser kelimelerinden türetilen www.geoguessr.com tarayıcı oyunu, farklı ülkelere meraklı oyun severler için alışkanlık haline gelebilecek bir oyundur. Geoguessr, Google Map içerisinde sizi bıraktığı konumun neresi olduğunu bilmenizi ister. Çin, Litvanya, Amerika, Moğolistan, Avrupa, Türkiye, Kazakistan gibi bilinen ve tanınan ülkelerin dışında, milyonlarca Afrika ve Güney Amerika şehirleri, oyun içerisinde karşınıza çıkacak manzaralar arasındadır. Ancak, oyuna başlamadan önce bilmenizde fayda var, kolay bir oyun değil! Sizi bir adım öne çıkarak şey ise mantık ve tecrübe. Detaylara girmeden önce aşağıdaki görselden oyunun arayüzüne kısa bir göz gezdirebilirsiniz. Ardından, küçük detaylarla oyunun derinliklerine inelim.

Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları
Öncelikle oyunun arayüzü bu şekilde, gayet basit ve kullanışlı…
Oyunu günde sadece 1 kez oynanabileceğini başlamadan belirtmek gerekiyor. Fazlası ücretli. Ek olarak, mobil versiyonda günde 3 hakkınız var. Satın almak isteyenler için fiyat listesi yukarıdaki şekilde.

Harita Tahmin Oyunu Geoguessr Nasıl Oynanır?

Aslında oyunun oynanışı için pek fazla şeyi anlatmaya gerek yok. Oyun gayet basit. Başladıktan sonra sizi rastgele Google Haritalar üzerinden bir konuma atıyor. Sonrasında, eğer süreli modda iseniz, süre bitmeden işaretleme yapmalısınız. En büyük yardımcınız tabelalar ve pankartlar, aynı zamanda araba tiplerinden ve şehir yapılardan da doru tahmin yapmanız mümkün. Ama, özellikle Doğu Ülkeleri bir hayli karıştırılıyor.

Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları
Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları

Eminseniz, Bakalım Doğru mu?

Bu arada, oyunun en eğlenceli yanı, sonunda ne kadar kilometre farkla doğru tahmin ettiğini göstermesidir. Milimetrik atışlar, her zaman haz veriyor. Ancak ender yapılabiliyor. Şansınıza kapınızın önüne çıkması durumunda, bu fırsatı sakın kaçırmayın!..

Yazının sonlarına gelirken, değinilmesi gereken bir başka konu ise; oyunun mobil uyumluluğu. Akıllı telefonlar üzerinden “geoguessr” tarayıcı/browser gibi oyunları rahatça oynayabiliyorsunuz. Ayrıca, mobilde tek değil 3 hakkınız. Bir oyun ortalama 10 dakika içerisinde son buluyor. Bu nedenle, her gün yarım saatlik zaman diliminde keyifle oynayabilirsiniz. Bu arada, genel kültür için oyunun faydalı olduğunu ekleyelim.

Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları
Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları

Tarayıcı Browser Oyunları Geoguesser Ücretsiz İndir

Son olarak Geoguessr’ı akıllı telefonunuza Google ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Andorid kullananlar buraya. Apple kullananlar buraya tıklayabilirler.

Oyun kısıtlı da olsa ücretsizdir. Tarayıcı/Browser üzerinden 1 akıllı telefon üzerinden günde 3 hakkınız var. İyi değerlendirmeye dikkat edin.

Mazz10.com içeriklerini Twitter ve Facebook adreslerimizden takip edebilirsiniz. “Yetişkinler İçin En İyi Tarayıcı/Browser Oyunları” serisinin devamı çok yakında yayında olacak…