En İyi 5 SocialFi Projesi
July 27, 2022

SocialFi, Social Finance’in kısaltmasıdır. Bir SocialFi platformu, Facebook veya Twitter gibi popüler sosyal ağlara benzer şekilde çalışır. Staking, farming, NFT ticareti ve çeşitli DeFi hizmetleri sunar.

Büyük bir şirketin tüm verileri ele geçirebildiği ortalama sosyal ağdan farklı olarak, SocialFi ağları verileri bir node ağı boyunca yayar ve işlevselliğin korunmasına yardımcı olan herkes finansal olarak ödüllendirilir. Güvenlik ve gizlilik geliştirilir, veri ihlalleri en aza indirilir ve tek hata noktaları ortadan kaldırılır. Bu projelerden en iyi 5’ine göz atacağımız aşağıdaki liste, KALA Network’in Medium hesabından esinlenerek oluşturulmuştur.

Umut verici 5 SocialFi projesi

Torum

Torum, dünya çapındaki kripto para birimi kullanıcılarını birbirine bağlamak için tasarlanmış devrim niteliğinde bir SocialFi Metaverse ekosistemidir. Projeleri, kullanıcıları bir sosyal medya platformu aracılığıyla birbirine bağlarken ve NFT, DeFi ve toplu endüstrinin entegrasyonu yoluyla kripto odaklı ihtiyaçlarını karşılarken, pazar erişimlerini doğru kitleye genişletmelerini sağlayan tek duraklı bir kripto pazarlama paketi ile güçlendirirler. veriler (piyasa değeri ve haberler). Torum’un özellikleri:

 • Sosyal Medya Platformu: Dünya çapındaki kripto projelerini ve kullanıcılarını birbirine bağlamak için tüm SocialFi ekosisteminin güç merkezi olarak hizmet ediyor.
 • Merkezi Olmayan Finansman: Çeşitli sosyal unsurlarla bir yield farming platformunu birleştirmek ve sürdürülebilir bir SocialFi ekosistemi gerçekleştirmek
 • NFT Marketplace: Herkesin NFT’lerini metaverse kimliğiyle sergilemesine olanak tanıyan ve NFT topluluk oluşturmayı yepyeni bir düzeye taşıyan SocialFi entegre bir NFT Marketplace.
 • Avatar NFT: PFP Avatar NFT’leri ile dünyanın ilk tokenize SocialFi metaverse’ine öncülük etmek ve herkesin benzersiz sanal kimliğinin kanıtına sahip olmasına izin vermek.

Torum’a göz atın

Solcial

Solcial , Solana tabanlı bir sosyal ağdır. Herkesin içeriği açık bir şekilde paylaşmasına izin verir ve kullanıcıları ve içerik oluşturucuları adil bir şekilde ödüllendirir. Platformun özellikleri:

 • Sansüre Dirençli Platform: İfade özgürlüğünü teşvik etme misyonuyla izinsiz
 • İçeriğinizden Para Kazanın: Her kullanıcı, takipçilerine getirdikleri için adil bir şekilde ödüllendirilir
 • Hızlı ve Ölçeklenebilir Ağ: Platform, tamamı zincir üzerinde olan yüz milyonlarca kullanıcıyı idare edebilir

Solcial’a göz atın

Taki

Taki, herkesin yalnızca topluluğa katılarak sosyal kripto jetonları kazanabileceği küresel bir sosyal ağdır. Kullanıcılar, gönderiler yazmak veya yorum yapmak gibi etkileşimde bulunarak ve içerik oluşturarak Taki Uygulamasındaki temel sosyal kripto tokeni olan TAKI kazanabilirler.

Taki’nin önemli bir özelliği, kullanıcıların kullanıcı paraları oluşturmasına ve takas etmesine olanak sağlamasıdır. Bu paralar, bir kullanıcının Taki topluluğuna yaptığı etkiyi ve katkıyı temsil eder. Taki Uygulamasında, kullanıcı kripto paraları TAKI karşılığında alınıp satılabilir. Tokn fiyatları, daha fazla satın alındıkça artar ve bunun tersi de geçerlidir.

Kullanıcı token’lerine sahip olmak, kullanıcının aldığı tüm Altın Taki’nin bir kısmını size verir. Yarışmalar, skor tabloları ve ağ üzerinde kullanıcı paralarını daha büyük Solana ekosistemine taşıma dahil olmak üzere daha fazla işlevsellik planlanıyor.

Taki’ye göz atın

En İyi 5 SocialFi Projesi

SocialFi projesi: Kazanmak için yaz

Monaco Planet

Monaco Planet, sosyal medya kavramına yeni bir bakış açısı getirerek, kullanıcıları sosyal platformunda yazıp etkileşimde bulunmaları için ödüllendiriyor. Web 3.0’ın ortaya çıkmasıyla birlikte, Monaco’nun “kazanmak için yaz” yaklaşımı, yeni nesil sosyal medya platformlarını oluşturmanın doğru yolu gibi görünüyor. Dünya, blockchain teknolojisinin oyun endüstrisini nasıl dönüştürdüğünü gördü ve Monaco Planet bu başarıyı sosyal medya endüstrisinde tekrarlamayı planlıyor. Monaca’nın özellikleri:

 • Cüzdan girişi: Kullanıcılar MetaMask gibi cüzdanlarla giriş yapar. Kullanıcılar, NFT koleksiyonlarını profil sayfalarında sergileyerek sosyal ilişkilerde başka bir güven düzeyi sağlar. Faaliyetlerini yayınlayan ve gösteren kullanıcılar, topluluk genelinde birbirlerini takip edebilirler. Platform ayrıca kullanıcıları NFT’lerinin etkisi ve net değerine göre sıralar.
 • İçerik madenciliği/kazanmak için yaz modeli: Monaco Planet’teki aktif içerik yaratıcıları ve tartışma katılımcıları, yerel belirteçleri MONA biçiminde sürekli olarak avantajlardan yararlanır. Yerel belirteçlerin büyük çoğunluğu, içerik üreten kullanıcılara dağıtılacak ve sürdürülebilir, kapsayıcı ve gerçekten üretken bir madencilik biçimi oluşturulacak.

Monako’ya göz atın

En İyi 5 SocialFi Projesi

KALA Network

KALA Network, kullanıcıların arkadaşları ve topluluklarıyla sosyalleşerek KUDO kazanmalarını sağlayan bir Web3 SocialFi Platformudur. Kullanıcılar, kazançlarını artırmak, seviye atlamak ve yeni PEN NFT’leri basmak için PEN NFT’leri satın alabilir. KALA Network’ün özellikleri:

 • Sosyal Madencilik: KALA ağında, kullanıcılar platformda sosyalleşmekten/sosyal görevler yapmaktan KUDO kazanabilirler. Bu işleme Sosyal Madencilik denir. Sosyal görevler, tamamlanması hızlı ve kolay olacak şekilde tasarlanmıştır, sadece KALA hesabınıza giriş yapma, gönderi gönderme, beğenme ve yorum yapma eylemi hash oranınızı artırabilir.
 • PEN NFT’leri: PEN ve PENCIL, KALA Network’ün size ait olmaları durumunda sosyal madencilikten KUDO kazançlarınızı artırmanıza yardımcı olabilecek özel NFT’leridir. Bu mekanizma için kendi GameFi öğelerimizi uyguladık, her PEN veya PENCIL NFT’nin birçok katmanı ve yükseltmesi vardır, ayrıca zamanla aşınırlar ve daha fazla kullanım için onarılmaları gerekir. Her kademe ve yükseltme, hash oranınızı ve NFT’nin kendi özelliklerini artırmak için olumlu bir etkiye sahip olacaktır.
 • KALA DAO: Doğrulanmış hesaplar kendi DAO’larını oluşturabilir ve üyelik kanıtı olarak kullanmak üzere kendi NFT’lerinizi basabilir. Karar verme sürecine katılmak için bir DAO’ya katılın, DAO fonlarınızı ne zaman ve nereye yatıracağınıza karar verin ve ayrıca NFT’leri yatırım kanıtı olarak kullanın.

KALA Network’e göz atın

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.