En çok para kazandıran oyunlar (2022)
February 17, 2022

Kripto paralar artık herkesin dilinde ve 2022’de yayınlanan bir rapora göre Türkiye’nin 10 milyonu aşkın kripto yatırımcısı var. Blokzincir tabanlı bu teknoloji herkese açık olduğundan oyun oynayarak kripto para kazanabileceğiniz sınırsız platform bulunuyor. Bu yazıda, en çok para kazandıran oyunlar için NFT ve metaverse kategorilerinde 2 oyuna göz atalım.

Yatırımsız para kazandıran oyunlar

Aşağıdaki oyunlara başlamak için küçükte olsa bir ücret gerekiyor! Bu ücretler bazı oyunlarda yüzlerce dolara kadar çıkabildiği gibi 30 dolar gibi bir bütçeyle 10x geri dönüş alabileceğiniz oyunlar bulmakta mümkün. Yatırımsız para kazandıran oyunlar arayanlar, başlangıç ücreti düşük oyunları tercih edebilir.

En çok para kazandıran oyunlar: NFT ve metaverse oyunları

Axie Infinity (AXS), piyasadaki en popüler NFT oyunudur. Bu metaverse’de Pokemon benzeri çeşitli canavarlar (Axies deniyor) geliştirir ve onları arenada ve maceralarda birbirleriyle karşılaştırırsınız. Her “Axie”, kendi özelliklerine sahip benzersiz bir NFT’yi temsil eder. Daha güçlü canavarlar için onları birleştirebilir ve üst versiyonlara geçebilirsiniz.

Axie Infinity bir oyna-kazan oyunudur, ancak ücretsiz değildir. Oyuna başlamak için 3 adet AXS token’e ihtiyacınız var. AXS fiyatı bu günlerde 60 dolar civarında işlem gördüğü için bu sadece oyuna başlamak için mevcut kurla 2.451,26 TL masraf demek. Bu ücreti ödemeyi kabul eden oyunlar, oyuna başladıktan sonra Axie Infinity Shards (AXS) ve Smooth Love Potions (SLP) kripto para birimlerini kazanıp bunları nakite çevirmeye başlayabilirler. Oyunda canavarlarınızı ne kadar geliştirirseniz o kadar fazla ödül ve para demektir.

En çok para kazandıran oyunlar (2022)

Axie Infinity ne kadar kazandırıyor?

Axie Infinity kazancınız Axies gelişiminize, oyun için satışlarınıza ve ayırdığınız zamana göre değişir. Aylık 4.000 dolar gibi abartı kazançlar görmeniz mümkün, ancak bunlar aynı oranda harcama istiyor. Diğer yandan piyasa eşliğinde AXS ve SLP fiyatları düşüşte. Hatta oyunun geliştirici ekibi fiyatı dibe vuran SLP’ye müdahale etmek için 20.sezonda oyuncuların artık tokenin değerini dengelemek amacıyla “günlük görevleri” tamamlayarak Smooth Love Potion (SLP) kazanmayacağı büyük bir kural değişikliği duyurdu.

“Ekonomiyi istikrara kavuşturmak için ilk önlem olarak macera modundan tüm SLP ödüllerini kaldırdık. Amacını aşmış durumda.”

Sonuç olarak, ne kadar para kazanacağınız her oyunda olduğu gibi yaptığınız yatırıma ve harcadığınız zamana bağlı. Ancak Axie Infinity’in kazançlı bir oyun olduğu söylenebilir. Başlangıç için 3 AXS ücretini karşılayabiliyorsanız buradan oyunun aylık bazda ne kadar oyun için ticaret hacmine sahip olduğuna göz atın.

Oyna-kazan at yarışı oyunu: Pegaxy 

Axie Infinity size biraz çocuksu geldiyse bahis sevenler için sırada Pegaxy var. Her şeyden önce Pegaxy için hazırladığımız detaylı rehbere ve ne kazançlı olduğuna buradan göz atabilirsiniz. Pegaxy, kısaca, NFT tabanlı bir metaverse oyunu ve kazanmak için daha fazla para yatırmanız gerekiyor. Ancak, yakın tarihli bir duyuruya göre yakında “Pegas”lar yani atları oyuncular manuel olarak yarıştıracak.

Oyunu tanıtmak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Pegaxy oyuncularına göre gayet makul bir bütçeyle at yarışlarından para kazanmak mümkün. Mazz10.com‘da tecrübelerini aktardığımız p2enews.com yazarı, oyunun ne kadar kazandırdığı hakkında şunları söylüyor:

Bir saatten az bir süre içinde, altı 2. sıra ve bir 3. sıra bitirerek yirmi beş seferden yedisini kazanmanız mümkün ve bu süreç toplam 290 VIS (Vigorus; yazı yazılırken 29 dolar) kazandırıyor. 

Liste yeni yamalarla ve fiyat listeleriyle birlikte tekrar düzenleniyor. 18 Şubat’ta yayınlanacak.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter