Elon Musk Akıllı Telefon Üretmeyi Planlıyor
November 30, 2022

Tesla ve SpaceX, Neuralink ve The Boring Company ile birlikte tüm teknoloji sektörlerinde çığır açan Elon Musk, şimdide akıllı telefon piyasasına hazırlanıyor.

Elon Musk yeni akıllı telefon için sinyal verdi

Bildiğiniz üzere Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tiki parayla satmaya başladı. Aylık 7,99 dolarlık ücret platformun ana gelir kaynaklarından biri olacaktı. Fakat Apple’ın bu satıştan yüzde 30’luk komisyon alması Musk’ı rahatsız ediyor. Musk bu yüzden gerekirse akıllı telefon sektörüne adım atabileceğinin sinyallerini verdi. Twitter’dan bir kullanıcının önerisine Musk başka bir seçeneği kalmazsa alternatif bir akıllı telefon üreteceğini söyledi;

Liz Wheeler (podcast yayıncısı): Apple ve Google, uygulama mağazalarından Twitter’ı başlatırsa, Elon Musk kendi akıllı telefonunu üretmelidir. Ülkenin yarısı önyargılı, gözetleyen iPhone ve Android’i seve seve terk ederdi. Adam Mars’a roketler yapıyor, küçük aptal bir akıllı telefon kolay olmalı, değil mi?

Elon Musk: Umarım iş o noktaya gelmez ama evet başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım.

Elon Musk’ın yeni telefonu

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Teksas merkezli şirketin yeni telefonunun, şirketin elektrikli otomobilleriyle entegre olması ve kullanıcıların sıcaklık kontrolü gibi çeşitli işlevleri yerine getirmesine olanak sağlaması bekleniyor.

Ek olarak, Pi Phone, Starlink’e erişmek için yerleşik bir işlevselliğe sahip olacak ve kullanıcıların Dünya tabanlı telekomünikasyon ağlarına güvenmeden web’de gezinmesine olanak tanıyacak.

Musk’ın başka bir iş yolu olan Space X sayesinde Starlink, çeşitli pazarlarda yüksek hızlı, düşük gecikmeli genişbant internet sağlıyor. Alçak yörüngedeki uyduları kullanarak görüntülü aramalara, çevrimiçi oyunlara ve akışa olanak tanır.

Tesla’nın yeni telefonu, kullanıcıların insan beynine yerleştirilecek çipler aracılığıyla cihazları düşünceleriyle kontrol etmelerini sağlayacak teknoloji olan Neuralink ile de uyumlu olabilir.

Mars bağlantısı

Birçok rapor, yeni telefonun Starlink bağlantısını kullanarak Mars’ta çalışabileceğini öne sürüyor. Eylül 2016’daki bir konferansta milyarder, Mars’ta bir milyon kişilik bir medeniyet yaratmanın 40 ila 100 yıl alacağını söyledi.