eBay Yeni Metaverse Ticari Markalarını Dosyaladı
June 29, 2022

eBay, bu alandaki çeşitli ürünler için birden fazla ticari marka başvurusunda bulunarak metaverse projelerine ilgi gösteren en büyük markalar arasındadır.

E-ticaret devi, NFT’ler, NFT borsaları ve NFT işlemleri, sanal pazarlar ve hem gerçek hem de sanal öğeler içeren çevrimiçi perakende mağazaları için başvurular sundu. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) başvuruyu 23 Haziran’da aldı.

Başvuru, 28 Haziran’da ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından Twitter’da duyuruldu.
Uygulamaya genel bakış, eBay metaverse şirketinin, müşterilerin blokchcain’deki dijital varlıklarla etkileşime girmesini sağlayan etkileşimli bir web sitesi gibi öğeler sunmayı planladığını ortaya koyuyor. Ek olarak, şirket NFT’ler için değişim hizmetleri sunmayı planlıyor.

eBay’in metaverse hamlesi neden önemli?

Özellikle, eBay’in metaverse’e girmesi, şirketin operasyonlarını genişletebilir ve mevcut ekonomik gerileme boyunca yeni müşteriler çekebilir. Finbold, öncü bir pazar olmasına rağmen, yılın başından bu yana değerinin neredeyse yüzde 30’unu kaybettikten sonra şirketin hissesinin 28 Haziran’da düşürüldüğünü bildirdi.

Daha fazla işletme metaverse piyasasına giriyor. eBay’in ana rakiplerinden biri olan Amazon, sanal bir artırılmış oda olan Amazon View aracılığıyla müşterilerinin deneyimini iyileştirme planlarını açıklayarak metaverse’e ilgi gösterdi. Ürün, kullanıcılara evlerinin kat planının 3 boyutlu bir sunumunu sağlar.

Sektörlerdeki markaların çoğu, öncelikle müşteri temasını artırma gerekliliği nedeniyle metavericilerle ilgileniyor. Dünyanın en büyük çikolata şirketi Mars Inc., kısa süre önce ikonik M&M ticari markası için bir NFT başvurusunda bulundu.

McDonald’s ve KFC, metaverse ile ilgilenen iki ek şirkettir. Mayıs ayında, DeLorean Motor Company ayrıca iki NFT ticari marka başvurusunda bulundu.

Finbold tarafından hazırlanan bir rapora göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFT ile ilgili ticari markaların sayısı 1 Ocak ile 31 Mayıs 2022 arasında 4.000’i aştı.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.