Donanımsız kripto para madenciliğinden pasif gelir
July 15, 2022

Cloud-Bulut madenciliği yapmak için doğrudan madencilik ekipmanı veya donanımıma sahip olmanız gerekmez. Bu nedenle, bu madencilik türü, kripto para yatırımı yapmanın ve pasif gelir elde etmenin en kolay alternatif yoludur.

Cloud madenciliği, madencilik ekipmanı veya donanımının doğrudan kullanımı olmadan kripto para birimi madenciliği sürecidir. Bu madencilik türüyle kendi kaynaklarınızı yönetmek zorunda kalmadan Bitcoin veya altcoin madenciliği yapabilirsiniz.

Geleneksel madencilik yöntemi, kabaca bir hesaplama sürecinden ibarettir. Madencilerin ödül kazanmak için donanım kullanarak karmaşık matematik problemlerini çözmeleri gerekir. Cloud madenciliği de buna benzerdir. Ancak madencilik tesisi inşa etmek yerine, hizmet sağlayıcılarından kaynak kiralar veya satın alırsınız.

Cloud madenciliği nedir ve nasıl çalışıyor? Kripto para ve pasif gelir akışı

Bu madencilik türünde, üçüncü taraf sağlayıcılar madencilere bilgi işlem gücünü kiralar. Bizlerde madencilik yapmak için sadece yatırım yaparız. Cloud madencilik firmaları, hesap açtıktan ve maliyetleri karşıladıktan sonra madencilik sürecine katılmanıza izin verir.

Madencilik firmaları böylece ekipmanlarını sizlere kiralar. Gelirleri sabit olur, ancak gelirleri kesindir.

Bu arada iki farklı cloud madencilik türünden söz edebiliriz.

Cloud madenciliği modelleri ve türleri

Bulut madenciliği için iki yaygın model vardır.

Hash gücü kiralama: Cloud madencilik sağlayıcılarından belirli bir miktarda hash gücü kiralarsınız. Buradaki avantaj, kendi madencilik teçhizatınızı kurmak için para yatırmanız gerekmemesidir. Sadece madencilerden ücret karşılığında hash gücü kiralarsınız, bununla altcoin madenciliği yapabilirisiniz.

Hosted mining – barındıralan madencilik: Barındırılan madencilikle, cloud madenciliği sağlayıcısından fiziksel ekipman kiralarsınız. Kiraladığınız ekipmanların bakımlarıyla ilgilenmeniz gerekmez. Siz sadece elektrik ve soğutma masraflarını karşılarsınız. Madencilik ekipmanlarını bu firmalardan kiralarsınız. Ancak bunun için iyi bir internete ihtiyacınız var.

Kripto para madenciliğinden pasif gelir ele etme

Cloud madenciliği, pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir. Bunun nedeni, fazla çaba harcamadan kripto para madenciliği yapabilmenizdir. Ek olarak, hash gücünüzü artırmak veya daha fazla kaynak kiralamak için kazançlarınızı genellikle cloud madenciliği hizmetine yeniden yatırabilirsiniz.

Kripto para madenciliğinden pasif bir gelir akışı oluşturmanın bir yolunu arıyorsanız, cloud madenciliği iyi bir seçenek olabilir. Başlamadan önce maliyetleri araştırdığınızdan ve anladığınızdan emin olun.

Örneğin, pasif gelir için Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler, bunu yapmak için StormGain gibi bir platform kullanabilir.

Cloud madenciliği yapmak için en iyi platformlar

StormGain, Bitcoin madencilik yaparak pasif gelir akışı sağlayan cloud madenciliği hizmeti örneğidir. Kullanıcıların tek yapması gereken uygulamalarını indirmek, kayıt olmak ve madenciliğe başlamak. Kazançların iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca işlem ücretleri de oldukça düşüktür. StormGain’in soru-cevap sayfasından aklınıza gelen tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

ECOS, başka bir güvenilir bulut madenciliği sağlayıcısıdır. Bitcoin madenciliğini destekler ve bulut madenciliği sözleşmeleri söz konusu olduğunda geniş bir esneklik yelpazesi sunar:

Polygon (MATIC) Neden Yükseliyor

ECOS’un ayrıca bir cüzdanı ve borsası vardır, bu nedenle ilgilenen madencilerin madenciliğe başlamak için yalnızca bir hesap açmaları ve ECOS mobil uygulamasını indirmeleri yeterlidir. Madencilik sözleşmeleri 24 ay ile 50 ay arasında değişmektedir.

Madencilik dışında, oyun oynayarak da kripto para kazanabilirsiniz. Bunun için ayrıntılı rehberimize buradan göz atın.

Kaynaklar: Cointelegraph, Investopedia