Dogechain Geliştiricisi Yakalandı!
August 27, 2022

Şimdiye kadar, hiç kimse Dogechain (DC) airdrop’un dump endişelerini ele almadı.

Kendi kendini “on-chain sleuth” olarak tanımlayan @ZachXBT bir Dogechain geliştiricisine bağlı bir cüzdanın DC tokenlerini boşaltmaya başladığını tweetledi.

https://twitter.com/DogechainFamily/status/1562644550673264640

Dogechain’in DC airdrop etkinliği 24 Ağustos’ta başladı. Airdrop katılım şartı, 23 Ağustos’tan önce protokolle etkileşime giren herhangi bir Dogechain cüzdanıydı. Bu basit kriter, Dogechain protokolüne Dogecoin (DOGE) likiditesinin eklenmesini amaçlıyordu.

1 milyon token sattı

Reddit kullanıcısı u/evelynvee, @ZachXBT tarafından bahsedilen Dogechain geliştirici cüzdanının, airdroptan alınan 20 milyar tokeni dakikada 1 milyon token’lik bir zirvede boşalttığını söylüyor. U/evelynvee’ye göre, Ethereum blockchain’e köprü kurmak için 8 milyon DC token ücreti ve ayrıca minimum 9 milyon DC token transferi (16.000 dolar) olduğundan DC sahipleri genellikle kriptolarını bırakamazlar.

Resmi Dogechain’in Twitter hesabı da şu anda iddialara ve neler olduğuyla ilgili sorulara yanıt vermedi.

Dogecoin Foundation, kullanıcıları DOGE’lerini riske atmamaları konusunda uyardı

Dogechain, DeFi, NFT’ler ve oyun oynamayı Dogecoin’e getirmek için kendisini 2. katman ölçeklendirme çözümü olarak tanıttı. Dogecoin felsefesinden ödünç alan Dogechain ekibi, projenin topluluk temelli olduğunu ve eşitlik ve adalet fikrini desteklediğini söyledi.

Dogechain, herkes için adalet ve eşit fırsat anlamına gelir. Amacımız, gerçekten insanların sahip olduğu bir blok zinciri yaratmaktır.

Bununla birlikte, Dogecoin Vakfı yönetim kurulu üyesi Jens Wiechers, Dogechain’in ilgili bir ürün olmadığı ve sosyal medya paraları da dahil olmak üzere “ücretli medyanın” tam tersine yanlış bilgiler yaydığı konusunda uyardı.

Benzer şekilde Dogecoin dev @cb_doge, Dogechain’in “başka bir nakavt token” olduğunu söylerken, DOGE sahiplerini tokenlerini riske atmamaları konusunda uyardı.