Decentraland moda haftasında yaşanacaklar...
February 27, 2022

Mart ayının sonunda, blockchain tabanlı metaverse Decentraland (MANA), “tüm yıldızlardan oluşan dijital podyum listesi” ile bir moda haftasına ev sahipliği yapacak.

Decentraland, sanal dünyanın Metaverse Moda Haftası’nın dijital giyilebilir cihazlara sahip olacağını açıkladı

Decentraland Perşembe günü yaptığı açıklamada, Metaverse Moda Haftası’nda dijital giyilebilir cihazlar, sanal podyum gösterileri ve sanal dünyada partilerin yer alacağını duyurdu. Decentraland’ın Metaverse Moda Haftası’nda dünya çapındaki moda işinde birçok tanınmış marka yer alacak.

Vogue Arabia, Elie Saab, Guo Pei, Etro, Jacob & Co, Dolce & Gabbana, Selfridges, Tommy Hilfiger, Fewocious, Dundas, Cavalli, Paco Rabanne, Hogan, Franck Muller, Garrett Leight, Cavalli. Decentraland’a göre The Fabricant, dört günlük moda şenliği sırasında boy gösterecek.

Moda haftası katılımcıları Decentraland’ın en yeni bölgesinde toplanabilecekler

Moda haftasının katılımcıları Decentraland’ın en yeni bölgesi “Lüks Moda Bölgesi”nde bir araya gelebilecek. Decentraland ekibine göre, UNXD ve Vogue Arabia dört günlük etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Decentraland Vakfı’nın kurucu direktörü Sam Hamilton, “Moda ve haute couture metaverse için yeni değil” dedikten sonra şunları ekliyor:

2020’de giyilebilir avatarların ortaya çıkışından bu yana Decentraland, benzersiz ve talep gören dijital modanın kanayan kenarında yer alıyor. O zamandan beri tasarımcılar, Decentraland giyilebilir cihazların teknolojik ve sanatsal sınırlarını zorladı. Geçen yıl satılan giyilebilir avatarlarda 1 milyon doları aşan gelişen bir sektörle sonuçlandı.

Moda etkinliği, Londra perakendecisi Selfridges’in bir metaverse mağazası açmasıyla başlayacak

Moda çılgınlığı, Londra perakendecisi Selfridges tarafından bir metaverse mağazasının açılışıyla başlayacak. Selfridges mağazasının açılışı sırasında Paco Rabanne ve Victor Vasarely, “sürükleyici bir deneyim” sunacaklar. Dolce & Gabbana, Dundas, Etro ve diğer tasarımcılar etkinliğin kalbinde fütürist bir podyumda yürüyecekler.

Açıklamaya göre çeşitli metaverse moda deneyimleri yaşanacak. Ayrıca Tribute Brand’den benzersiz “Decentraland Giyilebilir Droplar”. Ayrıca Meta-Tokyo’da bir manken ve DJ olan Amiaya’nın fotoğraflarının yer aldığı bir pop-up müzesi olacak.

Daha önce, giyim devi Adidas’ın Decentraland’da sanal arazi satın alması MANA fiyatı etrafından geçici bir hype’a neden olmuştu. Benzer etkiyi, JPMorgan’in 8 trilyon dolarlık metaverse piyasası tahmininde de görmüştük. Mark ayının gerçekleştirecek etkinliğinde nasıl bir etkiye sebep olacağını sadece zaman belirleyecek.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.