Decentraland, Metaverse Sanat Haftasına Kaydoldu
August 18, 2022

Metaverse projesi Decentraland tarafından düzenlenen üçüncü yıllık Metaverse Sanat Haftası’nın teması olan The World is Made of Code, modern sanatçıların “akıl bükücü” eserlerinin yanı sıra Ukraynalı bir NFT projesinin katkılarını da içeriyor.

Metaverse Sanat Haftası 2022, 24 Ağustos – 28 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ve çeşitli uluslararası sanatçı ve tasarımcıların yanı sıra Sotheby’s, sanat toplulukları ve Artnet ve UXartlab gibi yaratıcı organizasyonlar ve NFT pazaryerleri OpenSea ve Rarible gibi büyük sanat kurumlarının sanat eserlerine yer verecek.

Buna ek olarak, Decentraland’dan e-posta yoluyla gönderilen bir açıklamaya göre, Burton Morris ve Frida Kahlo’nun Ailesi gibi çağdaş sanat dünyasının tanınmış isimleri “akıl almaz eserler” sergileyecek. Ünlü sanatçının hayatının ilk yarısını anlatan sürükleyici bir deneyim olan Frida Kahlo Ailesi Kırmızı Ev, Ezel ile ortaklaşa açılacak. Frida Kahlo’nun ailesi söz konusu olduğunda Life.

Çağdaş Sanat Dünyası, Web3 Sanat Alanları ve Dijital Sanatçılar ve Topluluklar, eserlerin yer aldığı kategorilerdir.

Ukrayna’daki savaş hakkında bilgi toplamak için oluşturulan bir hayırsever NFT projesi olan Ukrayna Meta Tarihi – Çatışma Müzesi, bu yılki Sanat Haftası’nın sponsorlarından biri.

Sanat Haftası boyunca etkinliklerin odak noktası, Decentraland’ın “yerçekimine meydan okuyan bir açık hava müzesi” olarak adlandırdığı sanal bir 3D heykel bahçesi olan Art Plaza olacak. Bildirim, farklı tartışma panelleri ve yuvarlak masa toplantılarının yanı sıra topluluk grupları ve sanatsal kolektifler tarafından oluşturulan galeri gösterilerini listeledi.

Decentraland Vakfı’ndan Sam Hamilton, bu yılki Sanat Haftası’nın zamanlamasının “dijital dünyamızla ilgili Web3 teknolojileri kararlarının daha fazla benimsenmesi için çok önemli” olduğunu belirtti.

Bu yılki Venedik Bienali’nden esinlenilen bildiriye göre, sanat haftasının “önemli bir bileşeni” heykel ve mimari tasarıma odaklanıyor ve “sanal dünyaların nasıl görüneceğinin gelecek neslini sergiliyor”.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.