April 28, 2022

Biliyor muydunuz: Gavin Adresen, 27.04.2011’de Bitcoin hakkında CIA’e sunum yapmak üzere hazırlık yaptı. Kendisi Bitcoin’in zaten CIA’in radarında olduğunu söylüyor.

Gavin Adresen, CIA’e Bitcoin’i anlatıyor

Gavin Adresen, ABD istihbarat topluluğu için Gelişmekte olan bir konferansta sunum yapmak üzere CIA’i ziyaret edeceğini bildirdi. Bu konferans için CIA tarafından davet edildiğini unutmayın. Bu, Bitcoin hakkında bildiğim CIA anlamına geliyor.

Kaba bir çeviriyle:


Bunu açığa çıkarmak istiyorum çünkü komplo teorileri üretecek türden bir şey: Haziran ayında CIA Genel Merkezinde ABD istihbarat topluluğu için bir gelişen teknolojiler konferansında Bitcoin hakkında bir sunum yapacağım.

Konuşma davetini kabul ettim çünkü davet edildiğim eylem, Bitcoin’in zaten radarlarında olduğu anlamına geliyor ve Bitcoin’in dünyayı neden daha iyi bir yer haline getireceğini düşünmek için iyi bir fırsat olabileceğini düşünüyorum. Bu projenin hedeflerinin daha iyi para birimi yaratmak, hükümetin hedefleriyle bağdaşmayan daha rekabetçi ve verimli bir uluslararası ödeme yaratmak olduğunu düşünüyorum.

CIA’de Bitcoin hakkında konuşmanın bizim istemediğimiz bir şeyi yapmaya çalışma şanslarını artıracağından çok az endişeliyim. Bence davetlerini kabul etmek ve bitcoin’in tam olarak ne olduğu konusunda açık olmak, onu bir tehdit olarak görme ihtimallerini azaltacaktır.

Not: Tam Açıklama: Masrafları karşılamak ve zamanım için bana ödeme yapmak için bir kerelik 3 bin dolarlık bir ücret ödenecek. Ben de “Gavin CIA’in maaş bordrosunda” dedikodularının başlamasını istemiyorum.

her zaman olduğu gibi, yorumlar, sorular ve tartışmalar hoş geldiniz. Yine de ben oradayken kafama bir zihin kontrol çipini nasıl gizlice yerleştireceklerine dair herhangi bir komplo teorisi duymamayı tercih ederim.