Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin
June 29, 2022

Masternode, merkezi olmayan bir blockchain ağını destekleyen bir sunucu grubudur. Çoğu Masternode, Proof-of-Stake veya Hybrid Proof-of-Stake + Proof-of-Work konsensüs sürecini kullanır. Bu nedenle, bazı masternode kripto para birimleri 2022 için ilginç fırsatlar sunuyor. Gelin en iyi 4 masternode altcoin projesine bakalım.

Masternode kripto paralar diğer altcoin projelerinden nasıl ayrılıyor?

Bazı kripto para ağları için ana düğümler (node) güvenlik sağlar. Masternode’ların piyasaya sürülmesinin belirli bir maliyeti vardır. Bu nedenle, blockchain saldırısı çok fazla kaynağa ihtiyaç duyacaktır. İkincisi, ana düğümler tarafından güvence altına alınan bir ağı bozmaya çalışmak kapsamlı bir planlama gerektirir. Düğümlerin doğru bir şekilde çalışmadan önce kurulması zaman almakla kalmaz. Aynı zamanda mevcut bir ana düğüm tabanlı ağın fikir birliği mekanizmasını geçersiz kılmak genellikle uzun zaman alır.

Başka bir deyişle, ana düğümler ağın özgünlüğünü sağlar. Masternode’lar, Blockchain’in doğru olduğundan ve saldırıların imkansız olduğundan emin olmalıdır. İşte 2022’de Kar için İzlenecek En İyi 4 Masternode kripto para birimi.

Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin

Syscoin (SYS)

Syscoin adlı bir akıllı sözleşme platformu, Metaverse, Nesnelerin İnterneti, akıllı şehirler ve gelecekteki gezegenler arası ekonomilerdeki akıllı sözleşmeleri destekleyecektir.

Syscoin, web sitelerine göre EVM işlevselliği ile ölçeklenen tek katman-1 Blockchain’dir.

Syscoin, İş Kanıtı (PoW) ve birleşik madencilik yoluyla Bitcoin madencileri ağı ile işlemleri koruyarak akıllı sözleşmelere ve Toplamalara yardımcı olur. Ek olarak, Syscoin, ücretli tam düğümler (masternodelar) tarafından desteklenen zincir kilitleri kullanarak Kesinlik sunar. Bu Kesinlik, yerleşik Nakamoto konsensüsünü ve İş Kanıtı’nı sürdürmenin yanı sıra, Ethereum’un hala savunmasız olduğu yüzde 51 saldırı ve uzun menzilli madenci çıkarılabilir değer (MEV) saldırılarının tehlikelerini etkin bir şekilde ortadan kaldırarak daha güvenli Defi sağlar.

Flux (FLUX)

Ölçeklenebilir merkezi olmayan bulut altyapısının en son yinelemesine Flux adı verilir. Flux ile uygulamalarınızı aynı anda çok sayıda sunucuda oluşturabilir, bakımını yapabilir ve oluşturabilirsiniz. Dapps, Web 3.0 ve daha fazlası Flux platformunda hazır.

Birlikte çalışabilir, merkezi olmayan, AWS benzeri bir geliştirme ortamı, tamamen işlevsel bir merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve hizmet olarak blockchain çözümlerinden oluşan bir koleksiyon olan Flux Ecosystem tarafından sağlanır.

Ekosistem aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

  • Flux, donanım barındırıcıları, chain üzerinde DAO yönetişimi ve kötü aktör azaltma için teşvik sağlayan yerel bir GPU madenciliği yapılabilen POW kripto para birimidir.
  • Flux node’ları, dünyanın herhangi bir yerinden Raspberry Pi/Ev PC/Sunucuları/VPS donanımı üzerinde çalıştırılabilir.
  • FluxOS Bilgi işlem gücünü doğrulayarak ve kıyaslayarak, merkezi olmayan uygulamaları dağıtarak, çalıştırarak ve yük dengeleyerek, XDAO yönetişimi yöneterek ve daha fazlasını yaparak ağı yönetmek için Linux üzerinde çalışan bir işletim sistemi.
  • Paralel Chain Birlikte Çalışabilirliği, büyük merkezi olmayan borsalara erişim sağlayan bir DeFi köprüsü.
  • Zelcore, PC ve mobil cihazlar için önde gelen çok varlıklı, kendi kendine saklama cüzdanı olan resmi Flux cüzdanıdır.

Horizen (ZEN)

Horizen, sıfır bilgiye dayalı blockchain teknolojisindeki yetkinliği ile ünlüdür. Ekipleri, ilk sıfır bilgi tabanlı ölçeklenebilirlik çözümlerinden birini ve Ginger-Lib sıfır bilgili gizlilik aracı kitaplığını tanıtmak da dahil olmak üzere kriptografi alanında çok sayıda adım attı.

Blockchain ağları, programcıların binlerce düğümde gerçek merkezsizliğini korurken saniyede on binlerce işlemi destekleyebilen ölçeklenebilir blockchain’lerin oluşturmasını sağlayan özel bir yan zincir çözümü sunar.

Web sitelerine göre Horizen, çoklu güvenlik katmanlarıyla geliştirilmiş en sağlam ve güvenli kamu altyapısı tarafından desteklenmektedir. Horizen’in dağıtılmış node sistemi, ağının ölçeklenebilirliğini, güvenilirliğini, güvenliğini ve hızını sağlar. Horizen ayrıca %51 saldırılarına karşı geliştirilmiş koruma ile geliştirilmiş bir fikir birliği ile güvence altına alınmıştır.

Horizen, muazzam ölçeklenebilirlik ve özelleştirilebilir gizlilik özellikleri sağlayan sıfır bilgi özelliklerine sahip tamamen merkezi olmayan bir blok zinciri ekosistemidir.

Dash (DASH)

Web sitesine göre Dash, dünya çapında ödemeler için en ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu altcoin olmak istiyor.

Proje, bir masternode ağına, Dash’te depolanan ve gelişmiş hizmetleri güvenli bir şekilde sunmak için oluşturulan teminatla desteklenen sunuculara ve bunu başarmak için Dash’in teklif sistemi üzerindeki yönetişime bağlıdır. Projenin teknik incelemesi, Dash’in gelişmiş gizlilik ve daha hızlı işlemler sağlayarak Bitcoin’i (BTC) iyileştirmeyi hedeflediğini belirtiyor.

Dash’in yönetim yapısı veya hazinesi, blok ödüllerinin %10’unu projenin gelişimi için rekabetçi ve merkezi olmayan bir şekilde tahsis eder.

Masternode nasıl çalıştırılır? Hangi altcoin en çok kazandırıyor?

Düğümünüzü çalıştırma, bir ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olma ve faaliyetlerinizden aylık gelir elde etme konusunda kararlıysanız, aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce harika masternode kripto para birimi bulunuyor. Bununla birlikte, masternode’daki “yatırım”, coinlerinizi masternode’da kaldırarak geri kazanılabileceğinden, çoğu masternode kripto para birimi için aylık ROI’nin nispeten düşük olduğunu unutmayın.

Masternode için yatırım getirisi, düğümde kilitli olan paraya ilişkin bir APY hesaplaması olarak değerlendirilebilir. Teknik bilgi birikiminiz varsa, bir masternode çalıştırmak o kadar da kötü bir fikir değildir, özellikle de favori masternode projenizi desteklemeye yardımcı olarak iyi bir aylık yatırım getirisi elde edebileceğiniz düşünüldüğünde.

Bir boğa piyasası sırasında masternode çalıştırmak çok daha karlı ve mevcut altcoin ayı piyasası, her bir kripto paranın değerlemesi düşmeye devam ettikçe onu kârsız hale getiriyor. Ne olursa olsun, daha önce bir masternode çalıştırmadıysanız, ne anlama geldiği hakkında bir fikir edinmek için Flux (FLUX) gibi daha ucuz seçeneklerden birini seçmenizi öneririz.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.