March 10, 2022

Tayland’ın dördüncü en büyük bankasının yatırım bölümü, The Sandbox’ta (SAND) bir metaverse şube açtı. Siam Commercial Bank’ın SCB 10X’i, geçen ay JP Morgan’ın Decentraland platformundaki bekleme salonunun ardından kendisini sanal dünyada kuran ikinci büyük finans kurumu oldu.

Çarşamba günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, SCB, 11 Mart’ta seminerler ve konuşmalar içeren sanal merkezini sergilemek için “Metaverse’de Açık Gün” (“Open Day in the Metaverse”) düzenleyecek.

SCB 10X’in baş yatırım yetkilisi Mukaya Panich, “Blockchain, kripto paralar, DeFi ve metaverse gibi gelecekteki finansal teknolojiler, incelememiz gereken temel ilgi alanlarıdır” dedi.

Metaverse geleceğin ekonomisinde önemli bir rol oynayacağını ve yeni ufuklar tanımlarken dijital bir ortamda sınırsız yeniliklere olanak tanıyacağını düşünüyoruz.

Mukaya Panich

Metaverse’de bir temel elde ettikten sonra, SCB, merkezinin bireyleri Tayland kültürünün “tarihini, bugününü ve geleceğini temsil etmek için tasarlanmış” bir alanda bağlantı kurmaya davet edeceğini iddia etti.

Ziyaretçiler üç farklı dünyayı ziyaret ederek sanal etkinliklere katılabilecek, şube ürün demolarına yatırım yapabilecek, bir çalışma alanını paylaşabilecek ve dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabilecek.

SCB, bu lansmanın, inşaatçıları ve topluluk kurucularını dijital inovasyonu hızlandırmak için işbirliği yapmaya, geliştirmeye ve fikir paylaşmaya teşvik edeceğini umuyor.

SCB’nin geçen yılın Kasım ayında The Sandbox’ın 93 milyon dolarlık B Serisi turuna yaptığı yatırımın ardından, iki şirket birlikte ortaklık kurdu. The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget’e göre, SCB şimdi bu anlaşma aracılığıyla metaverse emellerini sürdürüyor.

Ekibi dijital varlık inovasyonunun ön saflarında yer alıyor ve bir bankanın açık meta veri tabanında nasıl bir topluluk oluşturabileceğine nasıl baktıklarını görmekten heyecan duyuyoruz.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.