bionluk nedir bionluktan para kazanmak
June 13, 2021

Bionluk, hemen alışılabilen ara yüzü sayesinde sıfırdan başlamak isteyenler için en uygun platform olabilir. Pandemi döneminde uzaktan çalışma ve eğitime olan zorunlu yöneliş, Bionluk ve benzeri platformları bir hayli yaygınlaştırdı. “İş bulanamayacağım” diye endişe etmenize gerek yok, çünkü üreticiler kadar tüketici sayıda patlama yaşıyor… Yazımızın devamında, kesinlikle bu pazarda pay sahibi olabileceğiniz Bionluk platformunu soru-cevaplarla inceleyelim…

Freelancer ne demek?

Freelancer, “özgür çalışan kimse” olarak tanımlanabilir. Herhangi bir yeteneği, günümüz dünyasıyla harmanlayarak hiçbir yöneticiye veya ajansa bağlı olmadan kendi network’ünüz üzerinden gelir kaynağına dönüştürebiliriz. Freelancer’lar fotoğrafçılık, editörlük, kurgu, yazılım, tasarım, çeviri veya dijital ortamda akılınıza gelebilecek her alandaki işleri, kendi bünyelerinde yapabilir, ürünlerini ve hizmetlerini satabilirler.

Bionluk güvenilir mi?

Hem satış yapanlar, hem de tüketiciler Bionluk’un sağladığı “Üyelik Sözleşmesi” ve “Kullanım Şartları” kapsamında tamamen güvenilir bir ortamda buluşuyor. Yani eğer bir anlaşmazlık yaşanırsa, ara bulucu olarak platform çalışanları sizlere yardımcı olmaktadır. Ek olarak, ücretleriniz platform tarafından tanımladığınız banka hesabına en kısa sürede geçiyor.

Bionluk’ta yaptığım işlerde paranın tamamını alıyor muyum? Bionluk komisyon ücretleri ne kadar?..

Komisyon ücretleri ne kadar?

Bionluk, size ödenecek ücretin %20’sini komisyon olarak alır. Yani 100 TL’lik bir işten size 80 TL ulaşır. Bu ücret, platformun sizlere sağladığı güvence, vergi, reklam ve benzeri unsurlara dahildir.

Peki, Bionluk’tan nasıl ve ne kadar para kazanılıyor? Ve, Bionluk Ücretli Mi?..

Bionluk ücretli mi?

Bionluk sadece freelancer üyeliği için başlangıçta 20 TL talep ediyor. Sonrasında herhangi bir ücret yok. Ek olarak, müşterilerinizle sesli görüşme yapmak isterseniz (ilerleyen dönemlerde ihtiyacınız olacak) 6.99 TL ödeme yapmalısınız. Bu tamamen isteğe bağlı.

Bionluk para kazanmak

Bionluk’tan nasıl ve ne kadar para kazanılıyor?

Platforma üye olduktan sonra 20 TL ücret karşılığında freelancer üyeliğinizi oluşturuyorsunuz. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken ilk iş, bir “iş ilanı” oluşturmak.

NOT: Bir portfolyo oluşturduktan sonra müşterilerinizin size ulaşması için platformda bir sayfa oluşturmuş olursunuz. Tabi ki, bu sayede müşterilerin size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bu çok az iş için bağlantı sağlar. Müşterilere kendiniz ulaşmak için bir “iş ilanı” oluşturmalısınız...

Bionluk iş ilanı nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki adımları takip edin…

Öncelikle görselde bulunan “ilanlarım” sekmesine tıklayın.


Bionluk para kazanmak

Sağ üstteki “yeni iş İlanı oluştur” sekmesine tıklayın.


Bionluk para kazanmak

Çalışacağınız alanı seçebilirsiniz. Bu 5 aşamadan oluşmaktadır.

Bionluk “bana uygun alıcı istekleri”

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra “bana uygun alıcı istekleri” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu aşama için aşağıda işaretlenen kısma tıklayın. Sonrasında sağ tarafta gördüğünüz ilanlara teklif verebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Sadece iş ilanı oluşturduğunuz kategorideki alıcılara teklif verebilirsiniz. Örneğin Grafik&Tasarım bölümünde bir iş ilanı oluşturursanız, Yazı ve Çeviri bölümündeki müşterilere ulaşamazsınız. Bunun için, o kategoride yeni iş ilanı oluşturabilirsiniz.

Bionluk para kazanmak

Bionluk ne kadar kazandırıyor?

Platform üzerinden her alanda iş bulmak mümkün. “Müşteri bulabilir miyim” diye şüphe ediyorsanız, yoğun zamanlar sizi bekliyor…

Öncelikle, sadece makale yazarak geçen bir ayda 1.500 TL kazanmak kolay iş. Ücret başlangıç için yeterli olmayabilir, fakat bu sadece ilk aylar için…

Bunun nedeni, makale yazarları 1.000kelime veya daha az içerikleri üretmekle başlar. 500 kelimelik bir makale için size “100 kelime başı 1 TL” veren müşterinizde olabilir “500 kelime başı 15 TL’de”. Platformda zaman geçirdikçe artan puanınız sizi diğer potansiyel müşterilerinizin gözünde ön plana çıkaracak. Bu konuda ilk aylarda yaptığınız işlerin kaliteli olduğundan emin olun. Bir zamanda sonra aylık periyotlarda aynı kişiler, sizlere tekrar iş vermek isteyecek.

Son olarak eğer grafik ve tasarım, yazılım ve seslendirme gibi alanlarda elinizden iş geliyorsa, aylık gelirinizin limiti olmayacaktır. Özellikle yazılımcılar, Bionluk üzerinden sınırsız iş alabilir ve geniş bir network oluşturabilirler. Her alanda günde 100’ü aşkın iş ilanı paylaşılıyor.

Yarına ertelemeyin şimdi göz atın: https://bionluk.com/

Oynayarak para kazanmak mümkün mü? 2022’in en sıcak trendi blockchain tabanlı NFT oyna-kazan oyunlarına göz atın:

Metaverse oyunları: DeFi Degen Land (DDL) şampiyonlarına 50-500 dolar dağıtıyor

Metaverse oyunları: Illuvium (ILV) ile tanışın

Wax tabanlı Blockchain RPG (GOLD) nedir?