Axie Infinity Origin Alpha Mart 2022'de başlıyor
February 23, 2022

Sky Mavis, Axie Infinity’nin yeni, yenilenmiş versiyonu olan Axie Infinity Origin’in ilk alfasını Mart 2022’de piyasaya sürme niyetlerini doğruladı. Alfa yalnızca bir test alanı olarak hizmet verecek ve oynarken kazanılan tüm öğeler ve ödüller geçerli olmayacak, resmi sürümde tutulacaktır.

Axie Infinity Origin, oyunculara tamamen yeni bir deneyim sunacak, ancak bazı SLP yakma ve fiyat kontrol özellikleri, oyuncuların şu anda üzerinde savaştığı v2 başlatıcısında zaten yayında.

Oyuncular artık PvE’den SLP kazanamayacakları için Smooth Love Potion (SLP) yeniden yükselmeye başladı. Şimdi SLP kazanmanın tek yolu, arenada rekabet etmek ve mevcut sezonun sıralamasında yükselmek.

Bu değişikliğe ek olarak, özellikle rün ve tılsımların piyasaya sürülmesiyle birlikte Origins’te SLP yakma mekaniği uygulanacak.

Rünler, Axies’e pasif yetenekler verirken, tılsımlar zaten sahip oldukları yetenekleri geliştirecek. Her ikisi de yeni oyun içi para birimi olan moonshards kullanılarak zincir dışı üretilecek. En güçlü rünler ve tılsımlar, SLP yakılarak zincir üzerinde basılacak (mint).

Başlangıç için bedava Axies Infinity

Sky Mavis’in en son haber bültenlerinde ekip, yeni oyuncuların yeni bir oyuna başlarken seçebilecekleri üç başlangıç ​​Axies’ten ikisi olan Buba ve Olek’i sundu.

Başlangıç ​​Axies’leri NFT değildir, yani takas edilemez ve hiçbir şekilde SLP kazandırmaz. Yeni başlayan oyunlara tüm modların nasıl oynanacağını öğretmek için varlar ve Arena’da savaşabiliyorlar.

Bu Axies’lerin kullanımı tamamen ücretsiz ve başlangıçta seçilebilecek yalnızca üç tane olmasına rağmen, Macera modunda keşfedilecek ve eğitilecek daha çok şey olacak. Küçük bir hikaye, sizi yeni ücretsiz Axies’i keşfetmeye ve kullanmaya yönlendirecek.

Axie Infinity Origin’de oynanış ve oyun güncellemeleri

Sezon 20’deki en son güncelleme trendini takip eden Axie Infinity Origin, oyunu daha akıcı ve yeni oyuncular için daha basit hale getirmek amacıyla birçok değişiklik yapıyor.

Origin’deki Axies, bir kart oynanır oynanmaz saldıracak. Rakip eğitmenler, turun başında kartlarını bir kerede seçmek yerine sırayla sırayla dağıtacak. Antrenörler, kartlarını oynarken veya rakiplerinin hareketlerini izleyerek her zaman hareket halinde olacak.

Sıralı sıra, “hız” gibi bazı Axie istatistiklerini yeni oyunda alakasız hale getiriyor. Origin’deki Axies basitçe Hit Points, Can Puanına (HP) sahip olacak.

Kullanılmayan Enerji ve Kartlar artık savaş sırasında varsayılan olarak sırayla birikmeyecek ve kartları alıkoymaları için eğitmenleri ödüllendiren veya cezalandıran birçok yeni mekanik olacak.

Axie Infinity Origin, kulaklar ve gözler için yeni savaş kartları sunacak ve tüm yetenekler ya saldırmak ya da savunmak için kullanılacak. Kartların artık saldırı ve savunma değeri olmayacak.

Son olarak, kritik vuruşlar geçmişte kalacak. Öfke adı verilen yeni bir stat tanıtılacak. Rastgele kritik vuruşlar mümkün olmayacak ve dönüşler boyunca öfke bir strateji olarak kullanılmalı.

Turnuvalar ve arazi oyunu

Sky Mavis, çığır açan bir büyüyor ve genişliyor. En yeni haber bültenleri ayrıca Lunacia’nın kara oyunu ve yaklaşan PvP turnuvaları için planlarına ışık tuttu.

Söylemek için henüz çok erken olsa da, Lunacia büyük ihtimalle bir 3D arazi oyunu olacak. İlk sürümde arena olmayacak ve ekip NPC’leri eklemek için çalışıyor.

Yeni oynanış hâlâ yapım aşamasında ve yalnızca şu anda Lunacia’da arazileri olan eğitmenler için geçerli olacak.

Gelecekte, karada oynama, oyuncuların Axie Infinity için geçerli token olan AXS kazanmasını sağlayacak. Axies, Lunacia’daki tüm deneyimlere giriş biletiniz olduğundan, mevcut canavarlar kara oyununa katılabilecek.

Sky Mavis ekibi, yeni keşfedilen yaratıcılık ruhu ve oynanıştaki büyük ilerlemelerle, eğlenceli, ilgi çekici ve herkes için karlı olabilen, oynayarak kazanılan bir oyuna hızla geçerek, umutlu bir geleceğin yolunu açıyor. Yakma mekanizmaları ve pazarlama stratejileri en büyük uğraşları.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity, pokemon benzeri bir canavar yetiştirme ve arena kapıştırma oyunudur. Aslen Ethereum ağında bulunan Axie Infinity, 2021’de Ronin yan zincirine taşındı ve  AXS yönetişim token’i için bir stake sistemi başlattı. Oyunda oyuncular, Macera modunda (PvE) ve Arena’da (PvP) rakiplerle savaşmak için 3 Axie NFT’yi kullanır. Arenadaki ödüller arasında  Smooth Love Potions (SLP)  ve Axie Infinity için yönetim token’i olan AXS yer alıyor.

Oyuncular yeni Axies oluşturmak için SLP kullanır. Ek olarak, ebeveyn Eksenleri yalnızca sınırlı sayıda yavru üretebilir. SLP token kazanmak, Filipinler gibi ülkelerde birçok insan için bir gelir kaynağı haline geldi. Yield Guild Games gibi üçüncü taraf kuruluşlar, potansiyel kazanmak için gerçek oyun yaratmak için araçlar ve topluluklar oluşturuyor. Axies’i ‘burs’ şeklinde ödünç vermek, Axie sahipleri için değer yaratmanın kabul edilen bir yolu haline geldi ve aynı zamanda kendi başına bir Axie takımına parası yetmeyenler için fırsatlar kazanma fırsatı sağladı.

Halihazırda 2,9 milyonun üzerinde oyuncuya ulaşan Axie’nin, özellikle ufukta kara oynanışıyla haberlerde kalmasını bekliyoruz! Oyuna başlamak istiyorsanız Axie Ifinity rehberimize göz atın ve inceleyin.

Axie Infinity (AXS) fiyat analizi ve geleceği

2021’de 3 dolar gibi düşük bir hattan aylar içinde 70 dolara yükselen AXS fiyatı, geçtiğimiz Kasım ayında 165.37 dolar ile zirveye ulaştı. Bu zamandan beri piyasa eşliğinde düşüşte. 2022 Şubat seviyeleri, daha önce Eylül ayında güçlü bir destek bulduğu 50 dolar civarında geçiyor. Rus-Ukrayna kaynaklı makro ekonomik engellerin ardından yükselişe geçecek olası bir piyasada, AXS fiyatının 80, 120 ve ATH fiyatı 165 doları hızla geri almasını bekleyebiliriz.

Axie Infinity Origin Alpha Mart 2022'de başlıyor

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter