Axie Infinity, Hack'ten Son Yeniden Başlıyor!
June 30, 2022

DeFi tarihinin en büyük hacklerinden birini yaşadıktan üç ay sonra Sky Mavis, Ronin Bridge’in artık çalışır durumda olduğunu ve para yatırma ve çekme işlemleri için hazır olduğunu duyurdu. Sky Mavis, Axie Infinity oyunun arkasındaki geliştirici ekiptir.

Ronin Bridge tekrar çevrimiçi

28 Haziran Salı günü Sky Mavis, Ronin Köprüsü’nün yeniden hizmete girdiğini duyurdu. Mart ayında, Ronin Köprüsü hacl saldırısına uğramıştı. Protokolden 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındı.

Sky Mavis’e göre, Ronin Bridge, Certik ve Verichain tarafından yürütülen bir iç denetim ve iki dış denetim dahil olmak üzere yalnızca üç tur denetimden sonra serbest bırakıldı.

Ronin ve Axie Infinity için daha fazla güvenlik

Sky Mavis, yeni köprünün daha iyi güvenlik önlemleriyle donatıldığını söylüyor. Yeni köprü tasarımında artık büyük, şüpheli para çekme işlemlerini durdurmak için bir acil durum planı olarak bir devre kesici sistemi bulunuyor.

“Ronin Devre Kesici Sistemi” ayrıca artan doğrulama güvenliği için üç katmanlı bir sınır eşiği sunar. ‘Kademe 3’ para çekme işlemleri de yedi günlük bir inceleme sürecine tabi olacaktır.

Ek olarak, Axie Infinity Ronin köprüsündeki tüm fonlar artık yeni köprü tarafından 1:1 temelinde tamamen destekleniyor ve kullanıcılar bir bütün haline getirildi. Artık ağda 50 milyon dolar olarak belirlenen günlük bir para çekme limiti oluşturuldu.

Ronin köprüsü, Ethereum ve Ronin blockchain’leri arasında fon alışverişine izin verir.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.