Avalanche Neden Blockchain Oyunlarının Yeni Yuvası Olacak?
July 26, 2022

Avalanche, P2E ve Web3 oyunları için en hızlı ve en önemli merkezlerden biri haline geldikçe alt ağlar (subnet) büyüyor.

Alt ağlar, Avalanche ekosistemi için büyümenin önemli bir parçası haline geliyor. Geçtiğimiz aylarda, yeterli sayıda oyuncu toplayan oyunlar alt ağlar oluşturma şansına sahipti. Ava Labs, bir alt ağı dağıtmak ve en iyi yaklaşım için oyunlara danışıyor.

Giriş engellerinden biri oyuncu sayısıdır. Crabada, Swimmer Network’ü kurmaya karar verdiğinde günde yaklaşık 20 bin oyuncu sayısına ulaştı. Ayrıca Crabada, hem takas edilebilir tokenlerin hem de tüm NFT öğelerinin taşınmasında başarılı çalışmaydı.

Diğer engel, kabaca 50.000 dolar değerinde yeni alt ağları güvence altına almak için AVAX depozitosudur. Alt ağlar, bir oyun gas için çok fazla AVAX tüketmeye başladığında da görünür.

Son zamanlarda Avalanche, özel cüzdanında ve oyun tarayıcısında alt ağlarla ilgili daha ayrıntılı istatistikler yayınladı.

https://twitter.com/AVAXDaily/status/1551475005279584256

Alt ağlar, birden fazla oyunu test etmek için de kullanılabilir. Teknolojinin piyasaya sürülmesinden sonra, daha fazla büyüme potansiyeli olan 23’ten fazla alt ağ oluşturuldu.

Avalanche (AVAX), P2E oyunlarının kripto para birimi haline geliyor

AVAX şu anda 20 doların üzerinde işlem görüyor ve bu fiyat aralığını son birkaç haftadaki olağan seviyesi olarak belirledi. Avalanche birkaç merkezi olmayan borsa taşıyor, ancak P2E oyunları son birkaç ayda büyümenin kaynağıydı.

Avalanche’daki yeni aktif oyunlar arasında Snail Trail Game, Pizza Game, Gunfire AVAX ve ağdaki yedinci en yoğun oyun olan Crabada yer alıyor. Yeni oyunlar, kendi alt ağlarını oluşturmaya karar vermeden önce ana mekanları olarak C-Chain’i test edebilir. Castle Crush gibi oyunlar da ücretsiz bir başlık olarak geniş bir oyuncu tabanı oluşturduktan sonra Avalanche’a geldi.

Ava Labs, alt ağlar, kriptoları ve NFT öğeleri hakkında ek bilgilerle Çekirdek Cüzdanının tam entegrasyonu için çalışıyor.

Clashub 25 Temmuz’da geliyor

Crabada ayrıca alt ağına ilk ortak oyunlardan birine ev sahipliği yapacak. Clashub, savaş oyununu Swimmer Network’te test edecek.

https://twitter.com/theclashub/status/1551564547877736459

Oyunun amacı, çeşitli NFT koleksiyonlarından karakterler arasında savaşlar düzenlemektir. Oyunu ilk test eden ve erken ödüller alan Crabada topluluğundan erken benimseyenler oldu.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.