windows
October 5, 2021

Insider Preview’ın Dev ve Beta kanallarında sürekli olarak birden fazla Windows 11 derlemesi yayınladıktan ve özellikler ve tasarım üzerinde iyileştirmeler yaptıktan bir ay sonra, Microsoft nihayet Windows 11’in Önizleme kanalındaki son derlemesini bıraktı.

Bu Önizleme derlemesi, Windows 11 Insider Preview’ın 5 Ekim’deki resmi lansmanından önceki neredeyse son sürümüdür. Derleme artık Windows Insider kullanıcıları tarafından kullanılabilir. resmi kullanıma sunulmadan önce Windows 11 işletim sisteminin ücretsiz kopyası.

Microsoft ayrıca Windows Insider web sitesinde Windows 11’in son yapısının — 22000.194 — ISO’sunu yayınladı. Bilgisayarlarına Windows 11 işletim sistemini temiz bir şekilde kurmak isteyenler, web sitesine gidebilir ve ISO dosyasını da indirebilir.

Windows 11 Önizleme derlemesi nasıl edinilir Resmi kullanıma sunulmadan önce Windows 11’i edinmek için ihtiyacınız olan ilk şey Windows 11 uyumlu bir sistemdir. Bunu kontrol etmek için Windows 11 minimum gereksinimlerini okuyabilir veya Microsoft PC Health Check uygulamasını indirebilirsiniz. Sisteminizde bir kontrol yapacak ve sistemin Windows 11’i destekleyip desteklemediğini size bildirecektir.

Bilgisayarınız Windows 11’i destekliyorsa, Windows Insider programına kaydolmanız gerekir.

Bunu yapmak için Windows 10 PC’nizde Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik -> Windows Insider Programı’na gidin.

Şimdi, Başlayın düğmesine tıklayın ve şu anda kullanmakta olduğunuz Microsoft hesabını Windows 10 ile bağlayın.

Bundan sonra, Windows 10 sizden Kanalı seçmenizi, Önizleme Kanalını Yayınla’yı seçmenizi ve onaylamanızı isteyecektir.

Şimdi, sisteminizi yeniden başlatın

Sistem yedeklenip çalışmaya başladığında, Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik’e gidin

Burada Windows 11 güncellemesi ile yeni bir başlık göreceksiniz

İndir ve yükle seçeneğine basın ve Windows 11’i yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Windows 11 yüklendikten sonra, Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik’e tekrar gidin ve ‘Güncellemeleri almayı durdur’ seçeneğini seçin.

Bu adım zorunlu değildir, ancak bu, Önizleme halkasında yayınlanacak olan gelecekteki Windows Insider güncellemesini artık almamanızı ve Windows 11’in son yapısında kalmanızı sağlayacaktır. herhangi bir Windows güncellemesi. Düzenli güncellemeler olması gerektiği gibi gelmelidir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Windows 11’i temiz bir şekilde kurmak istiyorsanız, ISO dosyasını indirebilir ve Microsoft’un Medya Oluşturma Aracını veya Rufus gibi üçüncü taraf yazılımlarını kullanarak önyüklenebilir bir USB oluşturabilirsiniz.

Şimdi sisteminizi yeniden başlatın, USB sürücüsünü takın ve BIOS ayarlarında USB’den önyüklemeyi seçin. Yükleme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Twitter ve Facebook Adresimiz