Apple, Metaverse çalışmalarının seyrini tamamen değiştirmiş olabilir...
March 7, 2022

Apple’ın son aylarda Metaverse ve sektörle ilgili her şey hakkında tamamen reddedilmese bile endişesini duyuyoruz. Ancak şimdi Apple’ın gizlice bir Metaverse onayı yayınladığına dair bir söylenti var. Durum tam olarak bu değil, ancak Metaverse ile iyi çalışan bazı ilgi çekici teknolojiler başlatıyorlar. Apple’ın sahip olduğu pozisyonu almış bir şirket için,

Apple, sanal ve artırılmış gerçekliği gelecekteki iOS cihazlarına veya yeni donanım ürünlerine çeşitli şekillerde dahil etmeyi düşünüyor.

Kısacası Apple’ın Google Glasses ve diğer ürünler gibi geçmişte başarısız yeniliklerle rekabet edecek yeni bir ara yüz türü üzerinde çalıştığı ve bunu yakın zamanda ortaya çıkarmayı planladığı söyleniyor. Metaverse’in sanal alemlerine doğrudan bağlanacak bir kontakt lens üzerinde çalışıyorlar.

Apple’ın Metaverse çalışmaları doğru mu?

En azından 2022’nin geri kalanı için güvenilir kaynaklara göre bu, bilim kurgudan başka bir şey olmayacak gibi görünüyor. Dürüst olmak gerekirse, Apple başarılı olursa, teknoloji/sanal ara yüz sektöründe önemli bir değişimi ifade edecek. Aslında o kadar önemli ki, onu yerleştireceğimiz bir bağlamımız yok.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.