apple iphone
October 2, 2021

Apple bugün (2 Ekim) iOS 15.0.1’i yayınladı ve geçen ay piyasaya sürülen iOS 15’ten sonra iPhone için ilk resmi güncellemeydi. Güncelleme, 2015’ten sonra piyasaya sürülen tüm iPhone modelleri ve iPhone 6S’nin üstü için kullanılabilir. iOS 15’i yükledikten sonra birkaç kullanıcı cihazlarında çeşitli sorunlarla karşılaştığından güncelleme uzun süredir bekleniyordu. Apple’ın kabul ettiği birkaç sorundan biri, kullanıcıların yeni piyasaya sürülen iPhone 13 serisinde ‘Apple Watch ile Kilidi Aç’ özelliğini kullanamamasıydı.

Kullanıcılar, iOS 15’i yükledikten sonra, yanlış depolama tablosu, yanıt vermeyen dokunmatik ekran, işlevsel olmayan kamera, eksik anahtar Siri komutları, kaybolan fotoğraflar ve diğerleri gibi çeşitli sorunlar da bildirdiler.

apple

“iOS 15.0.1, bazı kullanıcıların Apple Watch ile iPhone 13 modellerinin kilidini açamaması sorunu da dahil olmak üzere iPhone’unuz için hata düzeltmeleri içeriyor.” Yazılım Güncelleme ekranındaki mesaj okunur. Bunun dışında şirket, iOS 15.0.1’in Ayarlar uygulamasının yanlış bir şekilde depolama alanının dolu olduğuna dair bir uyarı gösterebileceği ve Ses meditasyonlarının bazı Fitness+ aboneleri için beklenmedik bir şekilde Apple Watch’ta bir antrenman başlatabileceği hatayı düzelttiğini söylüyor. Şirket ayrıca, birkaç geliştiricinin uygulama animasyonları için 120Hz ProMotion ekranlarından tam olarak yararlanmasını engelleyen bir Core Animation hatası için bir düzeltme planladığını söyledi. En son iOS güncellemesinde bu sorunun da çözülmüş olması muhtemeldir.

İlk olarak Haziran ayında WWDC’de tanıtılan iOS 15, yeniden tasarlanan Safari tarayıcısı, SharPlay, Odak Modu, Canlı Metin, Sanal Arama ve diğerleri gibi bazı önemli özellikleri tanıttı. Güncelleme ayrıca yeni güvenlik ve gizlilik özellikleri de getirdi. Apple, daha fazla hatayı ortadan kaldırmak için iOS 15.1 beta testine başladı bile. Cihazınızı güncellemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidebilirsiniz.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz