apple
October 4, 2021

Apple artık, App Store’daki ‘Sorun Bildir’ düğmesinin yeni sürümü aracılığıyla şüphelendiğiniz bir uygulamayı doğrudan bildirmenize izin veriyor. The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre, Richard Mazkewich ve dolandırıcılık avcısı Kosta Eleftheriou güncellemeden ilk kez haberdar oldu. Kosta, Twitter’da yeni düğmenin ekran görüntüleriyle birlikte “Büyük bir geri dönüşle, Apple sessizce “Sorun Bildir” @AppStore düğmesini iOS 15‘e ekledi:” yazdı.

Şirket sadece düğmeyi yeniden eklemekle kalmadı, aynı zamanda açılır menüde özel bir “Dolandırıcılık veya sahtekarlık bildir” seçeneğine de sahip. Şimdiye kadar herhangi bir uygulamayla ilgili bir sorunu bildirmek için bir dolandırıcılığı veya sahtekarlığı bildirmek oldukça zordu, App Store’un sonuna kadar aşağı kaydırmanız gerekiyordu ve mevcut tek seçenek şunlardı: Şüpheli etkinliği bildir, Kaliteyi bildir Sorun, Geri ödeme isteğinde bulunun ve İçeriğimi bulun.

apple

Apple incelemeler için ek özelliklerde sunuyor

Bunun dışında Apple, kısa süre önce, kullanıcıların artık şirketin şirket içi uygulamalarını değerlendirebileceği ve inceleyebileceği bir özellik de kullanıma sundu. Bu özellik yalnızca silinebilen ve App Store üzerinden yeniden yüklenebilen uygulamalarla sınırlıdır; bu, Telefon veya Mesajlar gibi temel sistem uygulamalarını yine de derecelendiremeyeceğiniz anlamına gelir. Şirket tarafından sunulan yeni değişiklikler, uygulamalara daha adil davranılmasına yardımcı olacak ve teknoloji devinin sahtekarlıkları tespit etmesine ve harekete geçmesine yardımcı olacak.

Şirket geçen ay ayrıca bir dizi iPhone modeli için iOS 15’i piyasaya sürdü ve şimdi iOS 15.0.1 de şirket tarafından çeşitli hata düzeltmeleriyle piyasaya sürüldü. Yeni işletim sistemi, Canlı Metin, Görsel Arama, SharePlay ve diğerleri gibi çeşitli özellikler getiriyor. Yeni App Store özelliklerinin bu güncellemelerle sınırlı olup olmadığı henüz belli değil.

Konuyla ilgili makaleler:

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.