Apple
October 12, 2021

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, 18 Ekim’de düzenlenecek özel bir etkinlik için medya davetiyeleri gönderdi. Etkinlik, Apple’ın 14 Eylül’de yıllık iPhone etkinliğini gerçekleştirmesinden sadece bir ay sonra gerçekleşti. Davette “Unleashed” yazıyor ve etkinlik çevrimiçi olacak.

Apple “Unleashed” etkinliğinden neler beklenebilir:

Apple’ın tamamen yeni MacBook modellerini piyasaya sürdüğüne dair söylentiler dolaşıyor. Apple’ın ayrıca güncellenmiş yeni bir M1 işlemcisini ortaya çıkaracağı veya daha doğrusu “serbest bırakacağı” öne sürüldü. Söylenti değirmeni buna M1X işlemci adını verdi.

14 inç ve 16 inç olmak üzere iki yeni MacBook modelinin piyasaya sürülebileceği söylendi. Apple geçen yıl M1 destekli Mac mini, MacBook Pro ve MacBook Air’i piyasaya sürmüştü. O zamandan beri M1 işlemci, 24 inç iMac’in yanı sıra iPad Pro’ya da geçti.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapor, yeni M1 yongasının sekiz yüksek performanslı çekirdeğe ve iki yüksek verimli çekirdeğe sahip olabileceğini iddia ediyor. Yeni M1 yongasının 64 GB’a kadar RAM desteği sunabileceği de söylentiler arasında. Bu – eğer doğruysa – mevcut M1 yongası yalnızca 16 GB RAM’i desteklediğinden büyük bir sıçrama olacaktır.

Donanımla ilgili olarak, söylentiler Apple’ın yaklaşan MacBook modellerinde TouchBar’ından vazgeçeceğini öne sürdü. Söylentiler ayrıca Apple’ın MagSafe şarjını MacBook Pro’ya getirebileceğini öne sürüyor. Bloomberg raporu, MacBook’un bir SD kart okuyucuyla birlikte bir HDMI bağlantı noktası aldığını da ima etti.

Apple’ın 18 Ekim’deki “Unleashed” etkinliği şirketin web sitesinde canlı yayınlanacak. İlgilenenler ayrıca iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’de Apple TV uygulamasıyla birlikte Apple’ın YouTube kanalından da izleyebilirler.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.