AnyDesk
April 8, 2021

Anydesk bir uzak masaüstü bağlantı programıdır. Program sayesinde bilgisayarları uzaktan kullanabilir ve kontrol edebilirsiniz ayrıca telefonla da bağlantı kurma özelliğine sahiptir. Günümüzde birçok şirket ve işletme Anydesk uzak masaüstü programını kullanarak, gerektiği zaman uzaktan müdahale yapabilmektedir. İnternet ağını kullanarak bilgisayarları birbirine bağlaya bilen uygulama, bilgisayarlar üzerinde karşılaşılan sorunlar için uzaktan müdahale ikanı sağlamaktadır.

İleride karşılaşa bileceğiniz pek çok soruna uzaktan müdahale etmenizi sağlayacak bu programa soru başlıkları ile göz atalım.

Anydesk nasıl indirilir?

Anydesk indirmek için programın resmi sitesinden indirmeniz önerilir. Kişisel kullanım için ücretsiz hizmet veren programı www.anydesk.com (buradan) adresinden indirebilirsiniz.

Anydesk kurulumu

Resmi internet sitesinde bilgisayarınıza indirdikten ve kurulumunu tamamladıktan sonra program kullanılabilir. Kurulum aşamaları basit ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Programın ara yüzünde diğer bilgisayarlar ile yapacağınız bağlantı bilgilerini gireceğiniz alanlar bulunmaktadır. Gerekli adresli girerek bilgisayarlar arası bağlantı sağlayabilirsiniz.

Uzak masaüstü bağlantısının sağlanabilmesi için bilgisayarların AnyDesk üzerinden birbirine bağlanması gerekmektedir.  Programın ara yüzünün sol tarafında bulunan panel üzerinden bilgisayarları birbirine bağlayacak bir kod mevcuttur. Buradaki kod bağlanılması istenen bilgisayara iletilerek bağlantı sağlanmış olur.

Uzak masaüstü nerelerde kullanılır?

Özellikle bilgisayar kullanımının yaygın olduğu işletmeler de ve şirketler de kullanılmaktadır.  Teknik problemler ve yazılım sorunları, fiziksel müdahale gerekmeksiniz uzak masaüstü bağlantıları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun dışında güvenlik kameralarının uzaktan müdahale edilmesi ve teknik destek gereken konularda uzman kişilerin uzaktan yardım etmesi gibi işlevlerde kullanılabilir.

Anydesk güvenli mi?

Program binlerce kullanıcıya hizmet vermektedir. Küçük ve basit bir yazılım olması ile beraber hızlı ve güvenli bir altyapıya sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar tarafından benzerleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Güvenli ile ilgili kayıtlara geçen herhangi bir durum yaşanmamıştır.

Nerelerde kullanılabilir?

Özellikle bilgisayarlar üzerinde yaşanan yazılımsal sorunların giderilmesi için kullanılabilir. Birçok teknik destek hizmeti veren şirket, evlere gönderilen personeller yerine uzak masaüstü bağlantıları ile işlemleri gerçekleştirmektedir.

Denizaşırı mesafeler arasında uzak masaüstü kullanılarak uzman kişiler problemlere çözüm bulabilirler. Gelecekte uzak masaüstü bağlantıları ve benzer teknolojileri pek çok iş alanında yaygın bir şekilde görmemiz mümkün. Bu işlere örnek olarak; başta yazılım sektörü gelmektedir. Hem ev ortamından çalışılabilmesi hem de uzaktaki işlerin bağlantılar sayesinde gerçekleştirebilmesi, günümüz teknoloji sınırlarında dahi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji ile beraber ameliyat, ulaşım, eğitim ve bankacılık gibi sektörler içerisinde de uzak masaüstü yazılımları yaygınlaşarak kullanılmaktadır. AnyDesk ve benzeri uzak masaüstü programları geliştirdikleri yazılım teknolojileri sayesinde ilerleyen dönemlerde kullanılacak teknolojik gelişmelere ve robotik çalışmalarına ön ayak olmaktadır.

Kişisel kullanımlar için hızlı ve güvenilir hizmet sağlayan AnyDesk, şirketler ve işletmeler içinde tercih edilebilir. Anında müdahale gerektiren teknik durumlar için masaüstü programları kritik bir öneme sahiptir.