Amazon
October 5, 2021

E-ticaret devi Amazon, Bollywood efsanesi Amitabh Bachchan’ı iple çekerek Hindistan’daki ilk ünlü sesini tanıttı. Şirket, geçmişte uluslararası alanda Amazon Alexa için bir ünlüyle bağlantı kurdu, ancak Hindistan’da Bachchan, Amazon’un bağlandığı ilk ünlü.

Bu hamle ile Amazon, kullanıcıların Amitabh Bachchan’ın Alexa’daki sesiyle etkileşime girmesine izin verecek. Kullanıcılar, hayatından hikayeler, babasının şiirlerinden bir seçki, tekerlemeler, motivasyonel alıntılar ve daha fazlasını içeren, kendisi tarafından seçilen içeriğe erişebilecek. Buna ek olarak, müşteriler ayrıca Bachchan’ın imza tarzında müzik isteyebilir, alarm kurabilir ve hava durumu güncellemelerini alabilir.

Bunu elde etmek isteyen biriyseniz, o zaman burada size bununla nasıl devam edeceğinizi anlatıyoruz. Ancak bundan önce, bunun için önkoşullar:

Önkoşullar

  • Amazon android uygulaması (gerekli)
  • Amazon Echo cihazları (isteğe bağlı)

Amazon Alexa’da Amitabh Bachchan’ın sesini etkinleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

1.Android akıllı telefonunuzda Amazon alışveriş uygulamasını başlatın

2. Amazon arama çubuğunun yanında bulunan mikrofon simgesine tıklayın

3. “Alexa, beni Amitabh Bachchan/Amit Ji ile tanıştır” deyin. Alternatif olarak, bir yankı cihazınız varsa, bunu Alexa’dan isteyebilirsiniz.

4. Alexa daha sonra bazı örneklerle sizi Amitabh Bachchan’ın sesiyle tanıştıracak

5. Satın alma işleminizi yapmak için mikrofon simgesine tıklayın ve “Amit Ji” deyin, sizi ödeme sayfasına götürecektir.

6. Ödemeyi bitirdikten sonra, Amit Ji’nin sesini cihazınızda ayarlamak için “Alexa, Amit Ji’nin kelimeyi uyandırmasını sağlayın” deyin.

Amazon Amitabh Bachchan’ın Alexa’daki sesinin maliyeti nedir?

Amitabh Bachchan’ın Alexa’daki sesine destek ücretli bir özelliktir. Echo kullanıcılarının Alexa’da Amitabh Bachchan’ın sesine abone olmaları gerekecek. Bir yıl için 149 Rs tanıtım fiyatıyla mevcuttur.

Twitter ve Facebook Adresimiz