Alibaba'dan metaverse hamlesi
March 31, 2022

Alibaba Group Holdings Limited, sanal gözlüklerin bir sonraki yinelemesini geliştirmeyi vaat eden bir şirkete önemli miktarda yatırım yaptı. Söz konusu şirket Nreal ve isimlerine bağlı bir “start-up” ile Pekin merkezli bir teknoloji geliştiricisi. Nakit akışının doğrudan şu anda bu artırılmış gerçeklik platformuna odaklanan Ar-Ge departmanına gideceği açıklanıyor. Yatırım Alibaba’nın metaverse sektörüne yöneleceğinin ilk işareti.

…AR teknolojisindeki gelişmeler, Nreal Light’ın ilk ortaya çıkışından bu yana katlanarak hızlandı. Bu da daha küçük ve daha kompakt artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanılabilir hale getiriyor. 

Nreal temsilcisi
Alibaba'dan metaverse hamlesi

Nreal platformlarının en büyük ayırt edici özelliklerinden biri boyutları ve çok yönlülüğü. Temelde mümkün olan en yüksek AR kalitesini sunmak istediklerini söylüyorlar, ancak bir Sunglass Hut’ta bulabileceğiniz bir çift normal güneş gözlüğü ile tam olarak aynı boyutta veya ona yakın bir pakette. Bu oldukça harika bir iddia ve yakında eylemde görmemiz gerekirse daha da inanılmaz olurdu.

Metaverse için sırada ne var?

Şimdiye kadar, Alibaba’dan yapılan yatırımla bile, gerçek, test edilebilir modeli birkaç hafta veya ay daha görmeyeceğiz. Ancak hey, bazı şirketlerin, özellikle de yeni başlayanların, söz vermediği ve teslim ettiği biliniyor. Dolayısıyla, ilk çeyreğin sonundan önce aktif bir model görebiliriz.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.