netflix
October 6, 2021

Netflix ana sayfasına bakıp sonra ne izleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Hepimiz oradaydık. Ve en iyi Netflix TV şovları manşetleri çalabilir ve ofis konuşmalarına hükmedebilirken, Netflix’te de bazı harika filmler var. İşte seçmece 5 tanesi…

Netflix: News of the World (2020)

Sanki herhangi birimiz olgun, sakallı bir Tom Hanks’e daha da ilkeli ve babacan tavrına karşı koyabilirmiş gibi. 1870 yılında geçen bu Batı dramasında Hanks, İç Savaş gazisi ve dul Kaptan Jefferson Kyle Kidd’i canlandırıyor. Bir sonraki konserine giderken, Kidd devrilmiş bir vagon ve sadece Kızılderili dili Kiowa’yı konuşabilen korkmuş, beyaz, sarışın küçük bir kıza rastlar. Çok geçmeden kızın Kidd’in yardımına ihtiyacı olduğu ortaya çıkıyor.

Buradaki tempo biraz yavaşsa, bu yalnızca Hanks’a – ve Johanna’nın ilham verici tasviri için Altın Küre kazanan Helena Zengel’e – parlamak için daha fazla şans verir. News of the World ayrıca Nisan 2021’deki en son British Academy Film Ödülleri’nde en iyi sinematografi ve en iyi orijinal müzik dalında aday gösterildi, bu nedenle ses ve görsellerin ev sineması kurulumunuzu hızlandırmasını bekleyin.

netflix

Ek okuma: Ücretsiz Exxen izlemenin yolları, bedava Exxen izleme yöntemleri.

The Old Guard (2020)

TV’nizin hızlı tempolu dövüş sahnelerini parıldamaya veya titremeye yenik düşmeden idare edip edemeyeceğini görmek ister misiniz? Bu 2020 filmi bir tanesidir. Charlize Theron, anında yenilenme ve ölmeme gibi ortak süper güce sahip, birbirine sıkı sıkıya bağlı kiralık silahlardan oluşan gizli bir grubun lideri Andy rolünde.

Çete, bu açıklanamayan ölümsüzlük armağanını biz muggle’ları yüzyıllardır korumak için kullandılar, ancak aynı işveren için iki kez çalışmama konusundaki kendi kurallarını çiğnediklerinde, gürlüyorlar – iş bir oyun ve eski CIA ajanı yeniden– onları işe aldı, bu sefer rejenerasyonlarını filme aldı.

Neyse ki, Afganistan’da yeni bir asker var, Nil (ki onu, kötü rüyalar aracılığıyla buluyorlar), ölümsüz güçlerini silahlandırmak ve para kazanmak amacıyla, şimdi onları incelemek ve onlara işkence etmek isteyenlere karşı geri adım atmalarına yardımcı olmak için hızla askere alındı.

Greg Rucka’nın çizgi romanına dayanan ve Gina Prince-Bythewood’un (Love & Basketball, Beyond the Lights) yönettiği The Old Guard, canlandırıcı bir şekilde cesur ve bir süper kahraman filmi için tasarlandı.

Uncut Gems (2019)

Uncut Gems, New York’un çılgınca tempolu Diamond Bölgesi’nde bir kuyumcu olan Howard’ı (Adam Sandler tarafından oynanır), büyük bir getiri için nadir bir Etiyopya opalini açık artırmaya çıkarmaya çalışırken takip eder.

Film, Howard’ın kolonoskopi yaptırmasıyla başlıyor ve bunun hayatının şemasında küçük bir rahatsızlık olduğunu hemen anlıyoruz. Kız arkadaşını çocuklarından saklarken karısıyla sahte bir evlilik sürdürüyor ve özellikle kötü bir tefeciye 100.000 dolar borcu var. Opali satmak onun kaçış planıdır, ancak ne yazık ki, rock basketbolcu Kevin Garnett’in dikkatini çeker, bir sonraki maçı için değerli şampiyonluk yüzüğünü teminat olarak sunmak için onu iyi bir görünüm tılsımı olarak ödünç almak ister. Howard reddedemez ve bu, her biri bir öncekinden daha çileden çıkaran bir dizi kötü karar dizisidir.

Hiçbir zaman belirtilmedi, ancak Howard açıkça kumar bağımlısı. Borçlu bir çıkmazdan diğerine düşmeye devam ettikçe, sorunlarının kaynağını çözüm olarak her kullandığında, bir modern Yunan Trajedisinin oynandığı duygusu vardır.

Synth-heavy partisyonunun meditatif seslendirmelerinde, aksiyona nüfuz eden yargılama ve alay etme sunan bir Yunan Korosu bile var. Diyalog doğal bir şekilde konuşulur ve müzik sahneler sırasında düşmez. Bunun yerine, ses tasarımı, izlenemez şekilde ezici ve sürükleyici bir şekilde sürükleyici arasında ince bir çizgide yürüyor. Doymuş floresanlar ve neon ile noktalanan grenli bir film dokusuyla düşük ışıkta çekilen Uncut Gems, dinlemesi kadar izlemesi de klostrofobik. Görüntüler genellikle çok yakından veya bir güvenlik kamerasından alınmış gibi çekilir ve Howard’ın kaotik yaşam tarzının genel karışıklığına ve sürekli tehlikesine katkıda bulunur.

Howard’ın dünyasına bu kadar sıkı sarıldıktan sonra, seyirciler yavaş yavaş bu Willy Loman tarzı anti-kahraman için kök salmaya başlar ve sonunda eylemlerinin sonuçlarıyla yüz yüze geldiğinde gerçekten şok edici olur.

Netflix: Her (2013)

Geçen yıl sanal asistanlarımızla kapalı alanda sağlıklı bir şekilde zaman geçirdikten sonra, onlarla olan ilişkilerimizi yeniden değerlendirmemizin zamanı gelmedi mi? Theodore Twombly’nin (bıyıklı Joaquin Phoenix) Scarlett Johansson tarafından seslendirilen sanal asistanına aşık olduğu bu 2013 bilimkurgu hicivinin amacı budur. Yakın geleceğin vizyonu tam yerinde – tüm zevkli mobilyalar ve incelikle entegre edilmiş teknoloji – ve doğrudan bir Apple reklamından çıkmış olabilir. Bu da mesajını daha da sinir bozucu hale getiriyor.

The Naked Gun (1988)

20. yüzyılın en çılgın komedilerinden biri olan bu filmi kesinlikle dahil etmiyoruz? Elbette öyleyiz. Ve bize Shirley deme. Merhum büyük Leslie Nielsen, ABD’ye yaptığı bir devlet ziyareti sırasında Kraliçe II. Elizabeth’e yönelik bir suikast girişimini engellemekle görevlendirilen şanssız Teğmen Frank Drebin’i oynuyor. Aptal mı? Kesinlikle. Ancak dakikada altı tıkaç oranı şu anda çok gerekli görünüyor – bazıları bir mil ıskasa bile, en azından birkaçı hedefi vuracaktır. İçinizdeki eleştirmeni susturun, arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.